Телеканалам «ТВА» і «Petrove.TV» оголошено попередження

28.01.2021

На засіданні 28 січня Національна рада розглянула результати перевірок двох телерадіоорганізацій і через виявлені порушення ухвалила застосувати до них санкцію «оголошення попередження». Компанії зобов’язані протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до чинного законодавства і умов ліцензій. Це такі ліцензіати: ТОВ «ТРК «ТВА», м. Чернівці (логотип «tva»), ПП «Орбіта Сервіс», смт Петрове Кіровоградської обл. (логотип «Petrove.TV»).

Мовники не дотрималися умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення, тим самим порушивши частину восьму статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Так, чернівецький телеканал «ТВА» у день моніторингу 12.12.2020 зменшив мінімальну частку національного аудіовізуального продукту (за ліцензією – 24 год./добу, фактично – 22 год.50 хв./добу), обсяг розважальних та музичних передач було зменшено з 9 год./добу до 5 год. 23 хв./добу, музичних творів звучало менше на 36 хв., ніж того передбачає ліцензія.

Моніторинг кабельного телеканалу «Petrove.TV» за 13.11.2020, на підставі якого проводилася планова перевірка, виявив зменшення обсягів інформаційно-аналітичних і публіцистичних програм: за ліцензією –  15 год./добу, фактично –  2 год. 25 хв./добу,  а також розважальних програм: за ліцензією – 2 год./добу, фактично – 1 год. 34 хв./добу. Також під час трансляції блоків оголошень з 00:00 до 16:00, з 17:00 до 18:00, з 19:00 до 20:00, з 21:00 до 22:00, з 23:00 до 24:00  на екрані не було логотипа «Petrove.TV», що є порушенням частин першої та третьої статті 46 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Крім того, мовник припустився порушень рекламного законодавства. Не вказавши в деяких оголошеннях про розпродаж дату початку і закінчення  розпродажу, а також співвідношення знижки до попередньої ціни, як це передбачено законом. У блоках оголошень було розміщено приховану і не відокремлену належним чином рекламу з її повтором, також кілька рекламних роликів транслювалися російською мовою, що свідчить про недотримання частини третьої статті 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Крім застосування оголошення попередження до компанії, регулятор звернеться до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) і Уповноваженого із захисту державної мови з проханням вжити відповідних заходів реагування.