Телеканалам «Farmer&Agro TV» і «ВПТВ» оголошено попередження за недотримання програмних концепцій мовлення

13.07.2017

За результатами перевірок ТОВ «Євромедіа Україна», м. Київ (супутниковий телеканал «Farmer&Agro TV»), і ПрАТ «Медіагруп нові проекти», м. Київ (мовлення в багатоканальній мережі МХ-5, логотип «ВПТВ») рішеннями Національної ради 13 липня компаніям оголошено попередження.

Під час планової перевірки ТОВ «Євромедіа Україна» зафіксовано порушення вимог частини першої статті 9 (у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше як 50 відсотків має становити національний аудіовізуальний продукт) і частини восьмої статті 28 (ліцензіат зобов’язаний дотримуватися визначеної програмної концепції мовлення) Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки зменшено частку національного аудіовізуального продукту, яка становить 14,7%; немає культурно-мистецьких, розважальних і дитячих передач, що передбачені ліцензією. Також зафіксовано порушення пункту б) частини першої статті 59 закону, оскільки не надано до Національної ради копій угод з оператором супутникового ретранслятора та оператором телекомунікацій, що упродовж місяця мала виконати компанія відповідно до рішення регулятора від 21 квітня 2016 року.

Санкцію «оголошення попередження» за результатами позапланової перевірки було застосовано і до ПрАТ «Медіагруп нові проекти», оскільки зафіксовано порушення вимог частини сьомої статті 27 та частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – недотримано умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення.

Обох ліцензіатів зобов’язано протягом місяця увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства.