Телеканалам «ДОМ» і «Інтер» призначено позапланові безвиїзні перевірки

29.07.2021

29 липня Національна рада призначила позапланові безвиїзні перевірки ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» (логотип «ДОМ») і ПрАТ «Телеканал «Інтер» (логотип «ІНТЕР»). «ДОМ» показав карту Російської Федерації з тимчасово окупованою територією України – Автономною Республікою Крим та м. Севастополем, а «Інтер» демонстрував фільми за участі акторів, яких внесено до Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці.

До Національної ради надійшли звернення від Служби безпеки України, народного депутата України І.В. Геращенко і окремих народних депутатів України, переслане Головою Верховної Ради України Разумковим Д.О., щодо показу телеканалом «ДОМ» зображення мапи Російської Федерації із тимчасово окупованою територією України – Автономною Республікою Крим і м. Севастополем. Моніторингом регуляторного органу 5 липня в ефірі ліцензіата зафіксовано повтор передачі «Русский дневник», на початку та наприкінці якої було розміщено карту РФ із тимчасово окупованими територіями України. Цей факт є ознакою порушення вимог пунктів а) і в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», відповідно до яких компанія зобов’язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії, а також поширювати об’єктивну інформацію.

Провівши моніторинг 12 – 17 і 20 – 24 липня телеканалу «Інтер», Національна рада зафіксувала в його ефірі п’ять фільмів, які не можна показувати на території України. Зокрема, це такі кінострічки, як «Сімнадцять миттєвостей весни», «Гостя з майбутнього», «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона: Собака Баскервілів», «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона: Двадцяте століття починається» і «Місце зустрічі змінити не можна». Їх учасниками є особи, прізвища яких внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. Це є ознаками порушення абзацу десятого частини другої статті 6 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Відповідно до цих законодавчих норм не допускається трансляція аудіовізуальних творів із участю осіб, внесених до Переліку, також телерадіокомпанія  зобов’язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії.

15 липня Національна рада уже призначила телеканалу «Інтер» позапланову безвиїзну перевірку через демонстрацію із 28 червня по 11 липня одинадцяти фільмів за участі артистів, котрих внесено до Переліку.

Позапланові перевірки ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» і ПрАТ «Телеканал «Інтер», відповідно до ухвалених Національною радою рішень, будуть проведені у період із 13 по 27 серпня.