Телеканал «Веселка» зі Світловодська має сплатити штраф у розмірі 5% від суми ліцензійного збору

22.08.2019

На засіданні 22 серпня Національна рада застосувала до ПрАТ Телерадіокомпанія «Веселка», м. Світловодськ Кіровоградської обл., (логотип «стилізована літера «В» із дзеркальним її відображенням) санкцію «стягнення штрафу» через неусунення порушень у визначений термін після оголошення попередження.

На підставі виявлених порушень у мовленні ПрАТ Телерадіокомпанія «Веселка»  рішенням Національної ради йому було оголошено попередження та зобов’язано упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства.  Однак результати повторної перевірки діяльності телеканалу засвідчили наявність низки тих самих порушень.

Так, зафіксовано, що телерадіокомпанія «Веселка» і далі не виконує умови власної ліцензії на мовлення. Зокрема здійснюється ретрансляція програми ТОВ «Музичний канал «О-ТВ», у певні проміжки часу використовується інший логотип. Також мовник зменшив передбачену програмною концепцією частку програм (передач) власного виробництва та інформаційно-аналітичних, публіцистичних, культурно-мистецьких, науково-просвітницьких і дитячих передач.

Крім того, в ефірі мовника вдруге виявлено недотримання вимог Закону України «Про рекламу». Оскільки під час трансляції реклами гастрольної вистави ліцензіат не подав інформації про використання чи невикористання фонограм виконавцями музичних творів та перевищив дозволену законом частку реклами, яка протягом кожної астрономічної години фактичного мовлення має становити не більше 15%.

Національна рада визнала зафіксовані порушення в діяльності мовника та знову зобов’язала його усунути їх протягом місяця. Керуючись частиною дев’ятою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», за неусунення порушень умов ліцензії в частині програмної концепції в установлені регулятором строки після оголошення ліцензіату попередження Національна рада також вирішила застосувати до ПрАТ Телерадіокомпанія «Веселка» санкцію «стягнення штрафу». У тридцятиденний термін з дня ухвалення відповідного рішення мовник повинен сплатити до державного бюджету України 401,40 гривень штрафу (5% від суми ліцензійного збору).