Телеканал «Travel and Adventure» вилучено із переліку іноземних програм, дозволених для ретрансляції в Україні

01.06.2017

Національна рада на засіданні 1 червня ухвалила рішення вилучити із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України телеканал «Travel and Adventure», країною-правовласником якого є Естонія. Ліцензія цього каналу, за інформацією естонського регулятора, є недійсною.

«Travel and Adventure» було дозволено для ретрансляції в Україні рішенням Національної ради від 01.10.2015 № 1513. Оскільки на веб-сайті естонського регулятора Tehnilise Järelevalve Amet розміщено інформацію, що його рішенням ліцензію на телевізійну трансляцію програми «Travel and Adventure» (одночасна трансляція у форматах SD та HD), видану компанії «Telcom Trading OU, анульовано, Національна рада звернулася до естонського регулятора і безпосередньо до дистриб’ютора телеканалу в Україні – ТОВ «Стоун Медіа» – стосовно підтвердження європейської юрисдикції телепрограми.

У відповідь естонський регулятор повідомив, що компанії «Telcom Trading OU» ліцензію на телевізійну трансляцію програми було видано 16.07.2015. Однак у зв’язку з відмовою ліцензіата розпочати мовлення 07.09.2015 дію зазначеної ліцензії було припинено, і на сьогодні вона є недійсною.

ТОВ «Стоун Медіа» поінформувало, що надасть копії дозвільних документів на телевізійне мовлення для телеканалу до 30.04.2017. Однак станом на 01.06.2017 вони до Національної ради не надходили.

Зазначене стало підставою для ухвалення Національною радою рішення про вилучення іноземної програми «Travel and Adventure» із переліку телеканалів, які можуть транслюватися на території України.