Телеканал «СТС» і радіокомпанія «Дані» отримали попередження через порушення вимог Правил мовлення у пам’ятні дні

25.11.2021

Національна рада 25 листопада застосувала до ТОВ «Телекомпанія СТС», м. Суми (кабельне мовлення, логотип «СТС» (комбіноване)) і ТОВ «Дані-Теплоцентр», м. Балаклія Харківської області (ефірне мовлення, позивні «Дані») санкцію «оголошення попередження». Це трапилося через недотримання ними Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті (Правила).

Перевірки діяльності цих компаній проводилися фахівцями Національної ради 18 жовтня цього року на підставі моніторингів від 29 серпня.

Відповідно до Указу Глави держави 29 серпня Україна відзначала День пам’яті своїх захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. А отже, про що медіарегулятор постійно нагадує в своїх рекомендаціях, телерадіокомпанії при плануванні своїх програм на пам’ятні дні повинні керуватися згаданими вище Правилами.

Позапланова перевірка сумського телеканалу «СТС» виявила, що цього дня він не оголосив о 12:00 хвилини мовчання. Також на екрані між 06:00 та 12:30 не було розміщено палаючої свічки або відповідного стилізованого зображення, що є доречним до події. Не поширювалося в ефірі мовника і повідомлення про день пам’яті у проміжку часу між 06:00 і 12:30.

У наданих Національній раді поясненнях щодо виявлених порушень товариство посилається на людський фактор, зауважуючи на неналежному виконанні деякими його співробітниками своїх посадових обов’язків. Мовник повідомляє, що саме у цей час на каналі відбувався процес зміни керівництва й переформатування штатного розпису.

Невідповідально поставилася до вшанування цього пам’ятного дня і харківська радіокомпанія «Дані».

В ефірі ліцензіата звучали аудіовізуальні твори мажорного звучання. Йдеться про мелодії «Кохання-зітхання» («Любовь-морковь») у виконанні Олі Полякової та «Зроби мені хіп-хоп» у звучанні гурту «Танок на майдані Конґо».

Зафіксовано і трансляцію радіокомпанією аудіовізуального твору «Удвох» («Вдвоём») у виконанні Наргіз і Максима Фадєєва. Прізвище цього російського співака внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Радіомовник у своєму поясненні не погоджується із зазначеними вище фактами порушень. Він акцентує, що обидві композиції є мелодіями мінорного звучання.

Національна рада визнала порушення телеканалом «СТС» і радіокомпанією «Дані» вимог, встановлених Правилами, а також пунктів а) і б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Крім того, визнано порушення ТОВ «Дані-теплоцентр» абзацу 10 частини другої статті 6 профільного закону. З огляду на це регуляторний орган оголосив обом компаніям попередження, вказавши на неприпустимість порушень законодавства в майбутньому.