Телеканал «ПЕРШИЙ» поновив аналогове телевізійне мовлення на 11 ТВК у Тростянці Сумської області

15.08.2023

15 серпня суспільний телеканал «ПЕРШИЙ» знову став доступний для мешканців Охтирського району на Сумщині. Він відновив мовлення в аналозі після того, як у березні 2022 року мовлення АТ «НСТУ» у цифровому та аналоговому форматах було припинено внаслідок пошкоджень антенно-фідерних систем через артилерійські і ракетні обстріли вежі Концерну РРТ.

Відновлення аналогового телевізійного мовлення відбулося в рамках виконання Дорожньої карти забезпечення повного охоплення території Сумської області покриттям українським ефірним сигналом телевізійного та радіомовлення, а також унеможливлення російського ефірного телевізійного та радіомовлення.

Ремонтно-відновлювальні роботи виконали фахівці Концерну РРТ. За словами директора Харківської філії Концерну РРТ Олександра Дергільова, довелося демонтувати деякі пошкоджені обстрілами ділянки антенно-фідерних систем і замінити їх на нові. Орієнтовний радіус покриття території – 15 – 30 км навколо Тростянецької вежі (це залежить від технічних характеристик приймальної антени й рельєфу місцевості). Спеціалісти Концерну кажуть, що жителі прикордонних із країною-агресором територій Охтирського району Сумської області зможуть дивитися «ПЕРШИЙ».

Дорожня карта, яка була розроблена Сумською військовою адміністрацією у співпраці з Національною радою, Концерном РРТ, ДП «Український державний центр радіочастот», передбачає кілька напрямів роботи для покращення ситуації з українським мовленням на прикордонних територіях Сумщини, в тому числі –  відновлення аналогового мовлення на вежах Концерну РРТ.

Нагадаємо, що на початку липня було відновлено аналогове мовлення у м. Шостці.