Телеканал «Охотник и рыболов HD» вилучено із переліку дозволених для ретрансляції

23.02.2017

За результатами моніторингу телеканалу «Охотник и рыболов HD», що має юрисдикцію Російської Федерації, регулятор 23 лютого ухвалив рішення вилучити його із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

11 і 12 лютого в ефірі телеканалу транслювалася передача «Звезда на крючке» за участю Героя Росії російського офіцера полковника ГРУ Генерального штабу ЗС Російської Федерації Євгена Миколайовича Конопелькіна. У програмі було наведено інформацію про героїчну службу командира батальйону російського спецназу ГРУ Росії в Чечні, його бажання з дитинства служити у спецназі, описано бойову ситуацію в м. Грозному (Чечня), після участі в якій Є. Конопелькін отримав зірку Героя Росії, що створює для глядачів позитивний образ російського офіцера, який захищає свою країну від бойовиків і відчуває гордість за російську армію.

Розміщення в ефірі такої інформації свідчить про наявність порушення вимог частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», згідно з якою не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

Рішення Національної ради набуває чинності  через місяць після його оприлюднення.