Національна рада, розглянувши заяву ТОВ «Телевізійний канал «Надія», не змогла задовольнити її. Таке рішення обґрунтоване тим, що на засіданні регуляторного органу не прозвучало чітких відповідей на базові запитання, які б підтвердили готовність та спроможність компанії вести повноцінне мовлення. Тому лише два члени Національної ради із семи проголосували за це питання позитивно.
«Я так і не змогла почути відповідь на свої запитання. Ви не сказали, скільки людей працюють у вас, скільки років досвіду у вас як керівника. Також ми не зрозуміли, чи буде відрізнятися програмна концепція від того, що ми бачимо у вас на сайті», – пояснила заступник голови Національної ради Лариса Мудрак по завершенні обговорення.
Крім того, насторожив членів Національної ради і той факт, що в поданих документах зазначено, що канал має намір вести мовлення в інформаційно-просвітницькому форматі, а інформація та відеоматеріали, які розміщені на сайті компанії, мають суто релігійне спрямування.
Представляючи свій канал,В’ячеслав Дем’ян позиціонував його як «сімейний», в ефірі мали б транслюватися різного роду передачі, котрі пропагували б високі моральні і духовні цінності. «Сім’я – це основа нашого суспільства. Головна ідея каналу – допомогти батькам виховати належним чином дітей. Ми хочемо допомогти знайти підходи, які допоможуть виховати молоде покоління. Це буде не шоу, а корисний канал, який матиме позитивний вплив на суспільство», – зазначив директор ТОВ «Телевізійний канал «Надія».
На жаль, він не згадав, що компанія й нині випускає власні телепродукти, які можна переглядати в інтернеті. Всі передачі компанії мають яскраво виражене релігійне спрямування. Представник стверджував, що програмна концепція має змінитися, однак не зміг пояснити як. Підсумки дискусії підвів член Національної ради Микола Фартушний. «Я не розумію, чому ви маскуєте свою релігійну спрямованість. Я не проти релігійних каналів, але про це треба говорити прямо», – зауважив він.
Компанії запропоновано ще раз обміркувати програмну концепцію, доопрацювати документи, підготувати відповідну презентацію та подати заявку на отримання ліцензії повторно.
Нагадаємо, що відповідно до ст. 23, п. 8 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» ліцензія на супутникове мовлення видається без конкурсу. Однак, регулятор часто висловлює заявникам свої зауваження та пропозиції, просить доопрацювати документи для того, щоб упевнитися в їхній спроможності вести мовлення належним чином.
_____________________________________________________________________________
Стежте за нашими новинами на facebook.com/NacRada та twitter.com/NacRada