Телеканал «Культура» на конкурсі отримав цифрову частоту

31.08.2016

31 серпня Національна рада підбила підсумки конкурсу на мовлення на вільному загальнонаціональному каналі мовлення багатоканальної телемережі МХ-5, переможцем якого визначено філію НТКУ «Центральна дирекція телеканал «Культура». Це був єдиний претендент на цей канал мовлення.

За словами директора виконавчого філії Жанни Мазицької, отримання ліцензії на мовлення на загальнонаціональному каналі у цифровій мережі є початком другого життя для компанії, оскільки вона давно чекала цього шансу. Зараз ліцензіат активно працює над осучасненням контенту. Так нещодавно в ефірі з’явилися новини культури, які вже отримали чимало позитивних відгуків у глядачів і які поширює також «UA: Перший Ukraine». Також «Культура» залучила до роботи випускників навчальних закладів – режисерів, сценаристів, операторів та ведучих програм, – які працюють над створенням нових проектів. У вересні дві програми вийдуть в ефір, на жовтень запланована ще одна.

Голова Національної ради Юрій Артеменко озвучив побажання регуляторного органу – звернути увагу на передачі для дитячої аудиторії та, не зважаючи на фінансові труднощі, не зволікати із переходом на цифровий стандарт мовлення.

Жанна Мазицька зі свого боку обіцяла, що телеканал відповідатиме виявленій довірі та очікуванням. Вона повідомила також, що після переговорів із провайдером програмної послуги ТОВ «Зеонбуд»  вони готові незабаром розпочати мовлення у цифровому форматі. Під час розгляду питання на засіданні Національної ради були присутні заступник генерального директора Національної телекомпанії України Михайло Шматов та юрист НТКУ Максим Дмитруха.