Телеканал «КТМ» із Кіровоградщини отримав попередження

16.09.2021

Зміна формату мовлення, використання іншого логотипа, невиконання програмної концепції, прихована реклама – через численні порушення у мовленні Національна рада на засіданні 16 вересня вирішила застосувати до телеканалу «КТМ» санкцію «оголошення попередження». Для усунення порушень ліцензіату надано 14 днів.  

Телеканал «КТМ» (ТОВ ТРК «Кабельні телевізійні мережі», м. Олександрія Кіровоградської обл.) доступний для перегляду у цифровому форматі в Кіровоградській області. Національна рада перевірила діяльність телеканалу і з’ясувала, що 30 квітня 2021 року  його ефір не відповідав вимогам законодавства та умовам ліцензії на мовлення. Протягом доби у різні проміжки часу телеканал транслював програми з такими порушеннями:

  • демонстрував передачі, що не містили ім’я автора чи авторів, назви і адреси виробника передачі;
  • змінив формат мовлення з музично-культурологічного на музичний, фільмопоказ;
  • ретранслював програму ТОВ «ТК Дженьюін ТВ», м. Київ (логотип «GENUINETV»), яка не передбачена його програмною концепцією;
  • використовував одночасно два логотипи  «КТМ» і «GENUINETV»;
  • розмістив інформацію рекламного характеру, яка не була відокремлена від іншої інформації і може розцінюватись як прихована реклама.

Крім того, цього дня ефірне наповнення телеканалу не відповідало його програмній концепції. Більшість програм демонструвалися в ефірі ліцензіата меншим або більшим обсягом, ніж передбачено у його ліцензії.  Зауважено, що ліцензіат не звертався до Національної ради з проханням тимчасово внести зміни до своєї програмної концепції через труднощі в діяльності, пов’язані з пандемією COVID-19.

На підставі результатів перевірки Національна рада визнала, що діяльність телеканалу «КТМ» містить порушення частини п’ятої статті 6, частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, частин першої, третьої статті 46, пунктів а), е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», частин першої, другої, п’ятої статті 9 Закону України «Про рекламу»  і оголосила мовнику попередження.

Протягом 14 днів із дня набрання чинності рішенням Національної ради про застосування санкції ліцензіат зобов’язаний привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.