Телеканал «К1» буде перевірено на дотримання вимог закону про мову ведення передач

28.10.2021

28 жовтня Національна рада призначила позапланову перевірку загальнонаціональному телеканалу «К1» (ТОВ «ТРО «Мульті Медіа Сервіс», м. Київ), оскільки він транслював програму власного виробництва російською мовою без субтитрування державною мовою. Ознаки порушення зафіксовано у програмі «Орел & Решка. Вокруг света».

Телеканали можуть транслювати програми власного виробництва не державною мовою лише в тому випадку, якщо вони їх субтитрують державною. Ця мовна вимога визначена абзацом 3 частини п’ятої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Моніторинг Національної ради зафіксував, що телеканал «К1» не дотримався цієї вимоги – 4 вересня ліцензіат не розмістив субтитрів державною мовою у програмі «Орел & Решка. Вокруг света», яка виготовляється на його замовлення та вийшла в ефір російською мовою.  

Національна рада перевірить діяльність мовника та ухвалить до нього рішення відповідно до законодавства.  До 17 листопада ліцензіат має надіслати на адресу регулятора документи і матеріали, необхідні для проведення перевірки.