Телеканал «Еспресо» отримав попередження за недотримання правил мовлення у день пам’яті 13 вересня

26.11.2020

Регуляторний орган на засіданні 26 листопада розглянув результати позапланової виїзної перевірки  ТОВ «ГОЛДБЕРРІ», м. Київ (логотип «ЕСПРЕСО»), і вирішив застосувати до мовника санкцію «оголошення попередження» через порушення ним Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Водночас його зобов’язано упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до норм чинного законодавства.

Відповідно до постанови Верховної Ради України 13 вересня в Україні відзначався День пам’яті українців – жертв примусового виселення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 роках. При плануванні програм і передач на такі дні мовники зобов’язані керуватися  відповідними Правилами. Проведена Національною радою перевірка діяльності цієї компанії виявила ознаки порушень цих вимог.

Зокрема, було зафіксовано, що 13 вересня в ефірі телеканалу  «ЕСПРЕСО»  з 00.00 до 24.00 не було інформації про день пам’яті. До того ж, на екрані цього мовника у проміжку часу з 00.00 до 18.50 не було стилізованого зображення або палаючої свічки, а о 12.00 – оголошення хвилини мовчання із супроводженням звуку метронома.

Регулятор визнав порушення телеканалом «ЕСПРЕСО»  вимог пунктів а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. На цій підставі йому оголошено попередження.