Телеканал «EнTС» порушує умови власної ліцензії, ретранслюючи програми «ЕСПРЕСО»

10.06.2021

Національна рада визнала порушення норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення» в діляьності ТОВ «ТРК «Енергодарські телевізійні системи», м. Енергодар Запорізької обл. (логотип «EнTС»). Перевірка зафіксувала ретрансляцію без відповідного дозволу телеканалу «Голдберрі» і показ програм без інформації про назву та адресу виробника. За це мовник отримав санкцію «оголошення попередження»

Позапланова безвиїзна перевірка кабельного телеканалу «EнTС», проведена на підставі моніторингу за 20 січня 2021 року, зафіксувала недотримання умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення та формату мовлення, зокрема було зменшено частку програм власного виробництва (за ліцензією – 24 год./добу (100%), фактично – 02 год. 17 хв./добу (9,5%); обсяг розважальних і музичних передач (за ліцензією – 07 год. 12 хв./добу, фактично – 04 хв./добу). А також  змінено формат: за ліцензією має бути інформаційно-розважальний, фактично – інформаційний. Водночас в ефірі телеканалу ретранслювалися передачі з копірайтом  © ТОВ «Голдберрі» обсягом 21 год. 42 хв. 51 с./добу (90,5%), а саме: «Події», «Великий ефір Василя Зими», «Головне», «Вердикт з Сергієм Руденком», «Історична правда з ЕСПРЕСО», «Футбольний формат», «Новини», «Погода», «Студія захід з А. Борковським».

Крім того, в ефірі  «EнTС» було зафіксовано відбивки: «Еспресо. Реклама. ESPRESO.TV, а під час трансляції програм ТОВ «Голдберрі» у лівому нижньому куті екрану зафіксовано титри, які циклічно змінюють один одного: дата ефіру (20.01.2021), час, ESPRESO.TV.

Також було виявлено розміщення стилізованого зображення логотипу «ЕнТС» на білому тлі у правому верхньому куті екрану, який під час ретрансляції програм
ТОВ «Голдберрі» частково перекриває логотип «ЕСПРЕСО».

Договору про спільне виробництво з ТОВ «Голдберрі», а також підписаної заявки на виробництво, заявки на надання технічної та матеріальної підтримки виробництва продукту, актів виконаних робіт (у вигляді завірених копій), сценаріїв або сценарних й режисерських розробок передач або їх частин, створених і продемонстрованих 20.01.2021 в ефірі ТРК «Енергодарські телевізійні системи», а також договору на право використання (трансляція/ретрансляція) програм/передач ТОВ «Голдберрі» надано не було.

Це свідчить про порушення частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Крім того, в ефірі телеканалу «EнTС» транслювалися передачі, які не містили ім’я автора чи авторів, назву, адресу виробника передач: «Змістовно з Христиною Яцків», «Еспресо гаманець з О. Морщавкою», хоча частиною п’ятої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» така норма передбачена.

Також перевірка виявила, що ліцензіат змінив відомості про органи управління, засновника та місцезнаходження, але заяви про переоформлення ліцензії подано не було. Цим самим телеканал порушив частину четверту статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Враховуючи зазначені факти про недотримання чинного законодавства, Національна рада застосувала до телеканалу «EнTС» санкцію «оголошення попередження».