Найбільша кількість частот для організації мовлення на територіях із особливим режимом мовлення належить суспільному мовнику, і без нього неможливо побудувати систему інформаційного захисту України. Із такою тезою під час пресконференції 11 жовтня виступив член Національної ради Сергій Костинський.
«Найбільше навантаження, найбільша кількість частот у Донецькій, Луганській областях і шести південних районах Херсонської області видана Суспільному мовленню. Якщо ми сьогодні, наприклад, вимкнемо всі передавачі Суспільного, ми отримаємо решето, яке ми не зможемо нічим заповнити. Це – інформаційний пояс безпеки на лінії розмежування і на межі з Кримом. Без Суспільного це в принципі неможливо», – наголосив він.

Нині у цих областях Національною суспільною телерадіокомпанією України освоєно 23 частоти, і суспільний мовник використовує потужні передавачі – 5 кВт.
Суспільне радіо цього року отримало 13 нових FM-частот за спрощеною процедурою тимчасових дозволів для мовлення на територіях із особливим режимом мовлення в Луганській, Донецькій і Херсонській областях, зокрема:
«Радіо «Промінь» – 3 частоти в Луганській області, 2 – у Донецькій та 1 – в Херсонській областях, загалом це 6 нових частот;
«Українське радіо» – отримало по 2 частоти в Луганській і Донецькій областях, загалом це 4 частоти;
«Радіо «Культура» – отримало 2 частоти в Луганській області;
«ПУЛЬС FM» – 1 частоту в Луганській області.
Крім того, Суспільне мовлення має дві місцеві радіомережі в Луганській і Донецькій областях – «Голос Донбасу» (6 частот) і «ПУЛЬС FM» (11 частот).
Сергій Костинський зауважив, що суспільний мовник бере активну участь у розбудові українського мовлення на прикордонні.
На отриманих цього року 6 частотах «Українське радіо» розпочне мовлення на прикордонних територіях Волинської, Закарпатської, Львівської і Чернігівської областей.
«Радіо «Промінь» для прикордонного мовлення використовує 10 частот. Це населені пункти Волинської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Рівненської і Чернігівської областей.
Також «Радіо «Культура» збільшила на прикордонні своє мовлення на 2 частоти – в Запорізькій і Луганській областях.

Голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія у цьому контексті зазначив, що суспільний мовник ішов на такий крок свідомо, розуміючи, що він не принесе ні рейтингів, ані додаткових комерційних доходів. «Але це мовлення там має бути. Ми на це йшли, отримуючи розуміння Національної ради. Це дуже важливо для країни», – зауважив він.
Сергій Костинський висловив вдячність Концерну РРТ і ДП УДЦР за спільно зроблену велику роботу, а також повідомив, що для мовлення у прикордонних районах Національна рада замовила в УДЦР прорахунок ще 150 частот.
Він зауважив, що триває стратегічна робота із забезпечення мовлення українських ЗМІ у всіх прикордонних областях, де за останніми статистичними даними мешкають понад шість мільйонів людей. Незабаром збільшиться кількість програм суспільного радіо на Закарпатті – в регіоні, який особливо потребує програм українських мовників.

Так, в Ужгороді почне мовити «Українське радіо» і «Радіо «Промінь». Крім того, «Українське радіо» почне мовити в Біроварці, Красній, Нижніх Воротах, Нижному Студеному, а «Радіо «Промінь» – у Рахові.
Національна рада планує незабаром провести окремий конкурс для потреб місцевого мовлення, який дасть змогу значно збільшити кількість радіостанцій, що мовитимуть на Закарпатті.