Супутниковим телеканалам «ВОЗРОЖДЕНИЕ» і «FASHIONTV» оголошено попередження через відсутність мовлення

30.09.2021

На засіданні 30 вересня Національна рада розглянула результати позапланових перевірок ТОВ «ТРК «Відродження ТБ», м. Дніпро (логотип «ТЕЛЕКАНАЛ ВОЗРОЖДЕНИЕ»), і ТОВ «Фешн ТВ-Україна», м. Чернівці (логотип «FASHIONTV»). Через те, що компанії не мовлять на супутнику, до них застосовано санкцію «оголошення попередження». Також вони мають протягом 14 днів відновити мовлення.

Моніторинг ТРК «Відродження ТБ», проведений 30 червня 2021 року, зафіксував, що телеканал не здійснює супутникового мовлення. На підставі моніторингу Національна рада провела перевірку, яка підтвердила цей факт. Крім того, компанія не дотрималася встановленого терміну подання документів для проведення позапланової безвиїзної перевірки. Окремі матеріали не були надані взагалі. Ліцензіат визнав відсутність свого мовлення, зокрема у період з 30 червня  по 7 липня 2021 року. За поясненнями мовнка, причиною стало розірвання договору з оператором супутникового ретранслятора ТОВ «Інсатком», м. Київ, та недосягнення домовленості з іншим оператором.

Позапланова перевірка телеканалу «FASHIONTV» на основі моніторингу за 30 червня 2021 року засвідчила, що компанія не мовить на супутнику. Документи і матеріали, необхідні для проведення перевірки, керівництво телеканалу не надало в установлені терміни. Директор «FASHIONTV» підтвердив, що станом на 30 червня 2021 року ліцензіат не веде супутникового мовлення, оскільки очікує оригінали договорів із новим супутниковим ретранслятором та іншим оператором телекомунікацій.

Національна рада визнала, що обидва телеканали не дотрималися частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»  і оголосила їм попередження. Компанії зобов’язано увідповіднити свою діяльність законодавчим вимогам.