Супутниковий телеканал «Малятко-TV» отримав попередження за порушення правил рекламної діяльності і спонсорства

13.09.2018

На засіданні 13 вересня Національна рада визнала зафіксовані в діяльності ТОВ «Телекомпанія «Малятко-ТВ» (логотип «Малятко-TV») порушення норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та оголосила ліцензіату попередження, а також зобов’язала його протягом місяця з дня прийняття цього рішення привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

На підставі проведеного моніторингу ефірного мовлення телеканалу «Малятко-TV», регулятор призначив компанії ліцензіата позапланову виїзну перевірку стосовно дотримання вимог пункту е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Відповідно, за її підсумками виявлені раніше ознаки порушення Закону України в діяльності мовника підтвердились.

Зокрема, Національна рада з’ясувала, що 17 травня 2018 року ТОВ «Телекомпанія «Малятко-ТВ» протягом астрономічної години у проміжках часу з 06:00 до 07:00 транслювало рекламу загальним хронометражем 18 хв. 20 сек. Така ж її частка спостерігалась і в проміжку часу з 16:00 до 17:00. У цілому цього дня в ефірі телеканалу загальний обсяг реклами протягом астрономічної години фактичного мовлення становив 30%. Однак відповідно до закону на телебаченні час мовлення, відведений на рекламу і телепродаж, не може перевищувати 15 відсотків протягом кожної астрономічної години фактичного мовлення. 

За невиконання правил рекламної діяльності і спонсорства, що встановлені законодавством України, Національна рада ухвалила рішення про оголошення телекомпанії попередження.