Супутниковий телеканал «ІСТОРІЯ ЕМ» має сплатити штраф через невиконання рішення Національної ради і неусунення раніше виявлених порушень

15.02.2018

15 лютого Національна рада розглянула питання щодо проведення позапланової перевірки ТОВ «Євромедіа Україна», м. Київ (супутникове мовлення, логотип «ІСТОРІЯ ЕМ»), і застосувала до компанії штрафну санкцію у розмірі 5% ліцензійного збору.

17 серпня 2017 року мовнику було оголошено попередження за порушення вимог частини сьомої статті 27 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки компанія не мовила. ТОВ «Євромедіа Україна» було зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Моніторинг Національної ради, проведений 10 листопада 2017 року, знову засвідчив, що компанія не мовить, а призначену позапланову перевірку провести не вдалося, оскільки за вказаним у ліцензії місцезнаходженням ліцензіата не виявлено.

У зв’язку з тим, що ліцензіат не усунув порушення після санкції оголошення попередження і не виконав рішення Національної ради, відповідно до частини дев’ятої статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» на нього накладено штраф на суму 17 708, 10 грн.