Супутниковий телеканал «BOUTIQUETV» одержав попередження через недотримання правил мовлення у дні пам’яті і жалоби

19.09.2019

На засіданні 19 вересня Національна рада розглянула результати позапланової перевірки діяльності ТОВ «Ідана Юкрейн», м. Київ (логотип «BOUTIQUETV»), та на їх підставі застосувала до мовника санкцію «оголошення попередження» через невиконання ним Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

8 травня 2019 року в Україні відзначався День пам’яті та примирення, 18 травня − День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу, 75-ті роковини депортації кримських татар та інших народів Криму, 19 травня − День пам’яті жертв політичних репресій. Телерадіокомпанії при плануванні програм і передач на такі дні повинні керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, а також зобов’язані внести зміни у свої сітки мовлення.

Проте 8, 18 і 19 травня в ефірі супутникового телеканалу «BOUTIQUETV» упродовж усієї доби не було інформації про день пам’яті, а 8 і 19 травня не було оголошено о 12.00 хвилини мовчання із супроводженням звуку метронома.

Національна рада зафіксувала систематичні порушення мовником вимог Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті упродовж трьох пам’ятних дат і застосувала до нього санкцію «оголошення попередження». Також регулятор вказав ліцензіату на неприпустимість порушень законодавства надалі.