Супутникову телеканалу «ІСТОРІЯ ЕМ» призначено позапланову перевірку через невиконання рішення і розпорядження регулятора

18.10.2018

18 жовтня Національна рада на засіданні  розглянула питання про стан виконання ТОВ «Євромедіа Україна», м. Київ (супутникове мовлення, логотип «ІСТОРІЯ ЕМ») пункту 4 рішення Національної ради від 15.02.2018 № 173, а також розпорядження про усунення порушень законодавства та сплату штрафу від 20.02.2018 і призначила йому позапланову виїзну перевірку.

 15 лютого 2018 року до мовника було застосовано санкцію «стягнення штрафу» через неусунення порушень умов ліцензії в установлені Національною радою строки після оголошення попередження та відсутність супутникового мовлення. Крім того, компанію було зобов’язано протягом місяця привести діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства. Розпорядження Національної ради про усунення порушень законодавства та сплату штрафу було надіслано та вручено  адресату. Штраф у розмірі 17 708 грн 10 коп. ліцензіатом сплачено.

Проте моніторингом мовлення ТОВ «Єромедіа Україна»  за 27 вересня 2018 року зафіксовано, що компанія і далі не мовить, що є ознакою порушення умов ліцензії та вимог частини сьомої статті 27, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та свідчить про неусунення ліцензіатом порушень законодавства, невиконання рішення Національної ради, а також розпорядження про усунення порушень.

До того ж, ТОВ «Єромедіа Україна» порушило вимоги частини четвертої статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки протягом 30 днів, як це передбачає законодавство, не подало до Національної ради заяву про переоформлення ліцензії на мовлення. За інформацією, вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, до установчих документів компанії 15 березня цього року було внесено зміни щодо керівника юридичної особи: в ЄДР керівником є Мельничук Олександр Сергійович, за ліцензією на мовлення – директор Біловус Юрій Олегович.

За результатами перевірки регулятор ухвалить відповідне рішення.