Супутниковому телеканалу «Максі-ТВ» оголошено попередження і відмовлено в переоформленні ліцензії

06.12.2018

6 грудня Національна рада розглянула результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Наша Прага», м. Київ (супутникове мовлення, логотип «Максі-ТВ»), і застосувала щодо мовника санкцію «оголошення попередження» через недотримання умов ліцензії. Також регулятор розглянув заяву мовника про переоформлення його ліцензії.

На підставі моніторингу ефіру телеканалу «Максі-ТВ» за 8 листопада 2018 року Національна рада провела позапланову перевірку мовника, під час якої зафіксувала недотримання ним умов ліцензії в частині програмної концепції. Зокрема, взагалі не транслюються культурно-мистецькі, науково-просвітницькі, розважальні, дитячі передачі та фільмопоказ. Крім того, не відповідає ліцензійним умовам формат: замість культурологічно-розважального із фільмопоказом фактично є інформаційно-аналітичний.

Національна рада визнала порушення компанією вимог частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та оголосила попередження. Мовника зобов’язано упродовж двох тиждень привести свою діяльність у відповідність до умов ліцензії та ліцензійних вимог і норм чинного законодавства.

Також Національна рада на цьому засіданні відмовила компанії в задоволенні заяви про зміну програмної концепції і логотипа, оскільки в документах не було форми 3 про перелік пов’язаних осіб. Крім того, інший мовник – ТОВ «Наше медіа», с. Мамаївці Чернівецької обл., який має супутникову ліцензію, – має логотип із таким самим описом, зареєстрований у визначеному законом порядку.