Супутниковому телеканалу «КРТ» оголошено попередження

19.10.2016

За результатами позапланової перевірки ТОВ «Телестудія «Астра-ТБ» (супутниковий телеканал «КРТ») до компанії застосовано санкцію «оголошення попередження». Відповідне  рішення Національної ради ухвалене 18 жовтня.

Перевірку ліцензіату було призначено 28.07.2016 на підставі моніторингу, проведеного на початку місяця. Під час перевірки було зафіксовано порушення частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 і пункту «е» частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки ліцензіат збільшив визначений у ліцензії обсяг телеторгівлі із 2 год. до 6 год. 33 хв. упродовж доби.

Відповідно до частини сьомої статті 5-1 Закону України «Про рекламу» загальна тривалість програм та/або передач (телемагазинів) не повинна перевищувати трьох годин на добу, а максимальна кількість таких передач протягом астрономічної доби на не спеціалізованих із телепродажу каналах мовлення не може перевищувати восьми.

ТОВ «Телестудія «Астра-ТБ» згідно з ліцензією не є спеціалізованим з телепродажу каналом мовлення.

З огляду на зазначені порушення Національна рада оголосила компанії попередження і зобов’язала її упродовж місяця із дня прийняття цього рішення привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства. Також регулятор звернеться до Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з інформацією про зафіксовані порушення і проханням вжити заходів у межах компетенції, передбаченої чинним законодавством.