Супутниковому телеканалу «ЕКО TV» оголошено попередження

08.11.2018

Розглянувши результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Телекомпанія «ЕКО-ТВ», м. Київ (супутникове мовлення, логотип «ЕКО TV»), Національна рада на засіданні 8 листопада оголосила ліцензіату попередження через  порушення вимог ліцензії  і чинного законодавства.

 За результатами моніторингу мовлення ТОВ «Телекомпанія «ЕКО-ТВ», проведеного у липні цього року, Національна рада зафіксувала, що ліцензіат здійснює мовлення з ознаками порушення умов ліцензії і чинного законодавства, тому ухвалила рішення щодо проведення позапланової виїзної перевірки його діяльності.

Під час її проведення регулятор зафіксував, що супутниковий телеканал  «ЕКО TV»  не дотримується умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення, оскільки зменшено частку програм власного виробництва, мінімальну частку національного аудіовізуального продукту, обсяг інформаційно-аналітичних та публіцистичних передач і науково-просвітницьких передач, натомість збільшено максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва, а дитячі і культурно-мистецькі передачі відсутні. Крім того, суттєво збільшено обсяг телепродажу − 11 год. 18 хв./добу, хоча передбачена законодавством тривалість − 3 год./добу. А в проміжки часу з 07:00 до 08:00,  з 13:00 до 14:00, з 19:00 до 20:00 частка реклами протягом години перевищила 15%.

Національна рада визнала порушення компанією вимог частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 і пункту е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і оголосила попередження. Мовника зобов’язано упродовж місяця привести свою діяльність у відповідність до умов ліцензії і норм чинного законодавства.