Сумський телеканал «СТС» має сплатити штраф через недотримання вимог закону щодо обсягу передач державною мовою

20.09.2018

За результатами позапланової перевірки ТОВ «Телекомпанія СТС» із м. Суми (кабельний телеканал «СТС») Національна рада вирішила застосувати до мовника штрафну санкцію. Підставою став недостатній обсяг передач українською мовою в ефірі телеканалу.

На основі тижневого моніторингу, проведеного з 19 по 25 березня цього року, Національна рада під час перевірки встановила порушення компанією абзацу першого частини третьої та частини дев’ятої статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Адже в загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій місцевої категорії мовлення передачі та/або фільми, виконані державною мовою, мають становити не менше як 60% загальної тривалості передач та/або фільмів у проміжках часу між 07.00 та 18.00 і між 18.00 та 22.00. Натомість у період, коли проводився моніторинг, обсяг передач українською між 07.00 та 18.00 становив 56,1%. Це порушення є підставою для застосування санкції «стягнення штрафу» згідно з абзацом третім частини одинадцятої статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Його сума має становити 5% загальної суми ліцензійного збору, що для компанії буде 3 244,18 грн.

Штраф ТОВ «Телекомпанія СТС» має сплатити до державного бюджету упродовж 30 днів із дня повідомлення Національною радою про ухвалене рішення.