Сумське телебачення відсвяткувало 50-річний ювілей

12.12.2011

…Невелика група людей змайструвала елементарно простий телеприймач-передавач і почала «ловити картинку» з російського Курська, а потім транслювати її в радіусі кількох кілометрів. 1961 року сумчани почали виготовляти програми, задіявши для цього так звані «промислові телекамери», які використовувалися для – уявіть собі! – догляду залізничних колій. У студії виступали легендарний Кожедуб, знаменитий футболіст Яшин, уславлений співак Мокренко…

Ці та інші сторінки літопису історії сумського телебачення стали лейтмотивом урочистостей, які відбулися з нагоди 50-річного ювілею телебачення Сумської обласної державної телерадіокомпанії.

В залі оновленого після реконструкції Сумського театру для дітей і юнацтва на святкові заходи колективу зібралися нинішні працівники ОДТРК, ветерани телебачення, численні гості.

Господарі торжества мали чим поділитися з гостями. Компанія успішно пройшла процес ліцензування на цифрове мовлення в п’яти містах області – Сумах, Білопіллі, Ромнах, Тростянці, Шостці. Напередодні святкування відбулося тестове включення цифрового сигналу, яке підтвердило технічну спроможність телерадіоорганізацій подавати сигнал на передавальну станцію. Відтепер із впровадженням «цифри» буде усунуто найболючішу проблему сумського телебачення – в аналоговому форматі його можуть дивитися жителі лише чверті районів області. Своїм сигналом Сумська ОДТРК охопить практично всю область і дасть змогу глядачам цілодобово переглядати місцевий телевізійний продукт у якісному зображенні.

До ювілею компанії місцеві телевізійники підготували глядачам серію програм під назвою «Покоління: обличчя та голоси». Це розповіді про історію і сучасність сумського телебачення. У програмах беруть участь представники різних поколінь телевізійників, цілих династій, які присвятили своє життя телевізійній справі слобожанського краю. Багато розповідей про місцевих знаменитостей, голоси яких звучали на Сумській телерадіокомпанії.

З вагомою датою сумських телевізійників привітали представники органів державної влади і місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ, організацій, колеги по телевізійному цеху із сусідніх областей.

У канву урочистого святкування Сумського обласного телебачення органічно впліталися концертні номери місцевих артистів і виконавців.

Національна рада приєднується до всіх привітань на адресу ювілярів та зичить їм невтомної сили та енергії для здійснення нових ідей та проектів.