Сумська ОДТРК отримала добрий шанс на розвиток

21.09.2012

На черговому засіданні сесії Сумської обласної ради було прийнято зміни до Програми економічного і соціального розвитку. Відтак, Сумській обласній державній телерадіокомпанії з місцевого бюджету виділено 161,9 тисяч гривень на розвиток цифрового телемовлення. Ці кошти спрямовуються на оплату будівництва оптоволоконної лінії зв’язку завдовжки 5,2 км між телерадіокомпанією та Сумською філією Концерну РРТ.

Лінія, яку прокладено у стислі терміни – упродовж місяця – нині використовується для забезпечення доставки якісного цифрового сигналу до місць встановлення передавачів цифрового ефірного телевізійного сигналу та транспортування його до головних станцій мереж кабельних операторів. Це означає, що знято проблему покриття території регіону програмами Сумської ОДТРК, яка дотепер мала можливість вести телемовлення лише в чверті районів області.

Згідно з рішенням Національної ради щодо правил формування програмної послуги в пакетах програм провайдера програмної послуги оператори кабельних мереж у містах Сумах, Шостці, Кролевці, Охтирці, Лебедині, Глухові, Путивлі уже включили в пакет універсальної програмної послуги цілодобові програми Сумського обласного державного телебачення. Програми цієї студії та інших компаній цифрового мовлення дивляться також і телеглядачі області, які віддалені від кабельних мереж і мають у своїх оселях відповідні перетворювачі цифрового сигналу.

Як результат, упровадження програми розвитку цифрового телебачення забезпечує реалізацію в області державної політики створення належних умов для інформування населення і встановлення ефективного діалогу та партнерських стосунків між владою та громадськістю.