Сумщина стане одним з перших регіонів, де буде впроваджено мовлення громад

02.10.2017

Член Національної ради Сергій Костинський 29 вересня відвідав із робочим візитом Сумську область. Разом із очільником Сумщини Миколою Клочком, головами райдержадміністрацій прикордонних районів і медійниками вони обговорили питання розбудови телерадіопростору прикордоння області.

Сергій Костинський презентував покрокову інструкцію для організації проекту радіо громад. Він зазначив, що цей проект довгостроковий. Сумщина стане одним з перших регіонів, де цей проект почне реалізовуватися. На разі Національна рада прорахувала 5 радіочастот для розбудови місцевого мовлення у мм. Білопіллі, Глухові, Конотопі, Охтирці, Тростянці. Головне завдання мовників – замовити та отримати частотний ресурс, підкреслив С. Костинський, прорахунок частот регулятор бере на себе.

Виступаючи перед учасниками наради, Сергій Костинський зауважив, що «Сумська область є важливим прикордонним регіоном, тож необхідно забезпечити телерадіомовлення в прикордонних районах області та місцях, де є «білі плями». Тож першим нашим кроком стане оголошення конкурсів на вільні цифрові та FM-частоти для цього регіону».

Голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко зі свого боку наголосив: «Закономірно, що тема необхідності посилення інформаційної безпеки обговорюється саме у прикордонній Сумщині, яка межує з Брянською, Бєлгородською та Курською областями Російської Федерації. Протяжність державного кордону з Росією, що проходить нашою територією, найдовша в державі і складає 562,5 км». Місцева влада, за його словами, у питаннях інформаційної безпеки має діяти разом із центральними органами у вирішенні конкретних безпекових завдань у прикордонні.

Стосовно цього Сергій Костинський повідомив, що Сумська область разом із Одещиною та Харківщиною увійшла до пріоритетів діяльності Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, що створена при Міністерстві інформаційної політики. За результатами наради буде розроблено план дій із розвитку телерадіомовлення в області. Він нагадав, що нещодавно Національна рада оголосила конкурс на вільні частоти в багатоканальній мережі МХ-5. Для Сумської області є вільні місця в м. Білопіллі, с. Овлашах (м. Ромни) і м. Тростянці.

Представників ЗМІ також цікавили питання виконання мовних квот на радіо і запровадження з 13 жовтня обов’язкової частки державної мови на телебаченні, подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності тощо.

На завершення наради член Національної ради закликав учасників зібрання звертатися до органів влади з конкретними і чіткими пропозиціями, зауваженнями, вимогами. «Тоді всім набагато легше працювати ефективно, коли розумієш суть проблеми і варіанти її вирішення. Так, за підсумками поїздки на Сумщину вже від сьогодні є над чим працювати», – сказав він.