Суд визнав рішення Національної ради про попередження ТРК «Дивосвіт» (позивні «Вести. Радио») правомірним

16.02.2017

Окружний адміністративний суд м. Києва, що розглядав справу за позовом ТОВ «Телерадіокомпанія «Дивосвіт» до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про визнання протиправним і скасування рішення від 24.11.2016 №  2482, яким до ліцензіата застосовано санкцію «оголошення попередження», 16 лютого цього року ухвалив рішення  про відмову в задоволенні позовних вимог компанії.

Таким чином, винесення регулятором попередження мовнику у зв’язку із порушенням вимог абзацу 13 частини другої статті 6 та частини другої статті 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» визнано правомірним.

Нагадаємо, цю санкцію Національна рада застосувала до мовника через ненормативну лексику у прямому ефірі. У передачі «Люди говорять», гостею якої була Т. Монтян, прозвучали грубі та зневажливі висловлювання на адресу героїв Революції Гідності. Ведучий не відреагував на нецензурну лайку, і тим самим  порушив журналістські стандарти.

Станом на 16.02.2017 до ТОВ «Телерадіокомпанія «Дивосвіт» застосовано чотири санкції «оголошення попередження», які є чинними й не скасованими в судовому порядку.

Сьогодні через ухвалу Франківського районного суду м. Львова щодо забезпечення позовної заяви громадянки Бондарєвої Н. В. регуляторний орган переніс розгляд питання про продовження терміну дії ліцензії цього мовника. Прикметним є те, що  позовна заява була розглянута з неймовірною, як для наших судів, швидкістю. Подана вона була вчора, 15 лютого, і того самого дня відбувся розгляд заяви про забезпечення позову та винесено ухвалу. А спозаранку 16 лютого ця ухвала разом із супровідним листом компанії була подана представником ліцензіата до Національної ради. Регулятор на засіданні заявив, що через численні порушення норм права буде звертатися до Вищої  кваліфікаційної комісії суддів та правоохоронних органів. Однак, будучи законослухняним, не розглядав заяви ТРК «Дивосвіт».