27 СЕРПНЯ 2015 РОКУ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД М. КИЄВА ПОВНІСТЮ ВІДМОВИВ У ЗАДОВОЛЕННІ ПОЗОВНИХ ВИМОГ ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯМ, ЩО МОВЛЯТЬ ПІД ЛОГОТИПОМ «112-УКРАЇНА».
27 серпня 2015 року Окружний адміністративний суд м. Києва повністю відмовив у задоволенні позовних вимог телерадіокомпаніям, що мовлять під логотипом «112-Україна».
В Окружному адміністративному суді м. Києва розглядалася справа № 826/6401/15 за позовом ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «ТВ Вибір» і ТОВ «Лідер ТВ» до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про визнання протиправними та скасування рішень регуляторного органу від 26 березня 2015 року № 419, № 421, № 423, № 425, № 427. Цими рішеннями Національною радою було відмовлено у переоформленні ліцензій на мовлення зазначеним ліцензіатам у частині зміни програмної концепції.
Як відомо, названі мовники без дозволу регулятора змінили логотип і програмні концепції, а вже потім звернулися із заявою про переоформлення ліцензій. До того ж, вони отримали ліцензії на конкурсі, що проводився 2011 року на цифрове мовлення у мультиплексі МХ-5, передбаченому для регіонального і місцевого мовлення, а почали мовити як один загальнонаціональний канал. Це порушувало права місцевих громад, які мали б отримувати інформацію про суспільне життя їх регіонів, адже багато відомих і поважних регіональних телекомпаній, які популярні у своїх областях, не отримали дозвільних документів на мовлення у цифрі.
До регуляторного органу зверталися численні телерадіоорганізації, громадські об’єднання, Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, Громадська рада при Національній раді із закликом не переоформлювати ліцензії мовникам, які самовільно внесли зміни до програмних концепцій, оскільки це змінить територіальну категорію мовлення і узаконить порушення.
Національна рада при розгляді питань ліцензування дотримується усіх процедур, передбачених чинним законодавством. Окружний адміністративний суд м. Києва, який ухвалив рішення у цій справі, підтвердив правомірність дій регуляторного органу у сфері електронних ЗМІ.