Суд із міста Львова зробив спробу заблокувати ухвалення Національною радою рішення щодо подальшого мовлення «Вести. Радио»

16.02.2017

РЕГУЛЯТОРНИЙ ОРГАН ПЕРЕНІС РОЗГЛЯД ПИТАННЯ ПРО ПРОДОВЖЕННЯ ТЕРМІНУ ДІЇ ЛІЦЕНЗІЇ ТОВ «ТРК «ДИВОСВІТ», М. КИЇВ, ПОЗИВНІ «ВЕСТИ. РАДИО». ПРИЧИНОЮ СТАЛА УХВАЛА ФРАНКІВСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ М. ЛЬВОВА ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ГРОМАДЯНКИ БОНДАРЕВОЇ Н.В.

Регуляторний орган 16 лютого  переніс розгляд питання про продовження терміну дії ліцензії ТОВ «ТРК «Дивосвіт», м. Київ, позивні «Вести. Радио» (ефірне місцеве радіомовлення з використанням частоти 104,6 МГц у м. Києві). Причиною стала ухвала Франківського районного суду м. Львова щодо забезпечення позовної заяви громадянки Бондарєвої Надії Василівни. Заява була подана вчора, 15 лютого, і розгляд судом заяви про забезпечення позову  відбувся того самого дня. А вже сьогодні ще до 9-ї години ранку разом із супровідним листом мовника ця ухвала була подана представником ліцензіата до Національної ради.

Як відомо, ця компанія має чотири нескасовані у відповідному порядку санкції «оголошення попередження», також є застереження щодо прозорості її власності.

Ухвала за підписом судді Масендича В. В. була винесена для забезпечення позову у справі громадянки Бондаревої Н. В. за позовом до ТОВ «ТРК «Дивосвіт» про визнання дій неправомірними, усунення недоліків послуг і відшкодування моральної шкоди, оскільки вона вважає, що її права тим контентом, який транслюється в радіоефірі, порушені.

В ухвалі зазначається: 

До набрання рішення у цій справі законної сили призупинити розгляд Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення заяви ТОВ «ТРК «Дивосвіт» про продовження строку дії ліцензії на мовлення. Заборонити Національній раді приймати рішення щодо заяви ТОВ «ТРК «Дивосвіт» про продовження строку дії ліцензії на мовлення. Заборонити Національній раді приймати рішення щодо заяви ТОВ «ТРК «Дивосвіт» про продовження строку дії ліцензії. Заборонити Національній раді приймати рішення про анулювання або припинення ліцензії ТОВ «ТРК «Дивосвіт». Заборонити Національній раді приймати рішення про оголошення конкурсу тощо.

Оприлюднюємо тексти супровідного листа й ухвали суду.

Заступник голови Національної ради Уляна Фещук поінформувала, що позовна заява  громадянки подана в місті Львові, хоча позивачка слухає це радіо у Києві. Також вона повідомила, що під час невеликої перерви у засіданні Національна рада звернулася до Франківського районного суду й дізналася, що позовна заява громадянки була подана  вчора, 15 лютого. Того самого дня  відбувся розгляд заяви Бондарєвої Н. В.  про забезпечення позову, і суддею Масендичем В. В. винесено ухвалу, що була передана представнику ТОВ «ТРК «Дивосвіт». А спозаранку  наступного дня цю ухвалу  співробітники каналу передали у відділ контролю документообігу Національної ради.

«Цією ухвалою обмежені дискреційні повноваження Національної ради, тому вважаємо таку ухвалу перешкоджанням діяльності», – сказала Уляна Фещук. «Наголошую на тому, що ухвала винесена судом з порушенням норм матеріального і процесуального права», – додала вона. Національна рада, незважаючи на те, що ця ухвала фактично паралізувала її роботу із розгляду цього  питання, є законослухняною і мусить дотримуватися букви закону. Регулятор відкладає розгляд заяви мовника, але невідкладно оскаржить судову ухвалу. Хоча не виключено, що невдовзі можуть з’явитися й інші спроби, покликані  позбавити Національну раду  можливості виконувати її  прямі обов’язки і на певний час автоматично продовжить термін дії ліцензії «ТРК «Дивосвіт».

Уляна Фещук нагадала, що за перешкоджання діяльності державного органу передбачена кримінальна відповідальність, про яку позивачка могла і не знати. Національна рада звернеться до Вищої кваліфікаційної комісії суддів із заявою про вчинення правопорушень, а також до правоохоронних органів щодо порушення кримінальної справи стосовно позивачки.

У засіданні  Національної ради взяли участь представники громадських організацій, активісти патріотичних рухів та ЗМІ. Народний депутат, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Сергій Висоцький, висловив свою  думку стосовно цієї ситуації: «Це неприпустимо, щоб ми зараз, у третій рік після Революції Гідності, боролися із суддівським «проізволом», як за режиму Януковича, коли районний суд невідомої області, невідомого міста зупиняв вибори народних депутатів, відміняв рішення Верховної Ради. Це неприпустимо».

Також він повідомив, що «є чіткі докази того, що цей холдинг («Медіа Холдинг Вести Україна» – ред.) контролюється паном Клименком. Я знаю з оперативних джерел і власних джерел, що пан Клименко – бенефіціар холдингу «Вести».  За словами народного депутата, О. Клименко  підписав заяву про співпрацю із ФСБ. І йому, а також українським спецслужбам відомо, що фінансування холдингу «йде з каналів, пов’язаних із Москвою». Сергій Висоцький наголосив, що він як представник Комітету відстоює свободу слова, але фінансування медіа державою-агресором є елементом гібридної війни Кремля, оскільки є агресією в інформаційній сфері. Він звернеться з депутатським запитом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Вищої ради правосуддя щодо судді Масендича В.В., який виніс вчорашню ухвалу.

Обговорювана ситуація викликала обурення й у представників громадськості. Свої погляди щодо припинення, за їх словами, антиукраїнської діяльності «Вести. Радио» та ситуації із перешкоджанням законній діяльності державного органу висловили заступник командира полку «Азов»  Олександр Канібор і  представник Громадянського руху «Відсіч» Сергій Оснач.

Зокрема,  Олександр Канібор підкреслив, що дії Національної ради із цього питання є вкрай важливими. Сьогоднішня ситуація свідчить про наявність в нашій країні  п’ятої колони, з якою, на його думку, треба посилювати боротьбу.  Рішення Національної ради, на переконання Олександра Канібора, має ґрунтуватися на законних підставах і  має стати ще одним кроком до перемоги,  «коли ми побачимо справді правову Україну, до якої ми всі прагнемо, за яку загинуло стільки людей і гинуть і сьогодні».

Зі свого боку Сергій Оснач  порівняв  події із продовженням терміну дії ліцензії телерадіокомпанії «Дивосвіт» із фарсом. «Це просто неможливо уявити, щоб рішення місцевого суду паралізувало головний орган, який має контролювати медіа». Він подав до Національної ради звернення від 20 громадських організацій з вимогою припинити діяльність антиукраїнської, за його словами, радіостанції.

Зважаючи на всі обставини, діючи винятково в рамках законодавства, Національна рада ухвалила рішення перенести розгляд питання щодо продовження терміну дії ліцензії ТОВ «ТРК «Дивосвіт» на найближчий час.


Перейти до вмісту