НАЦІОНАЛЬНА РАДА СТВОРИЛА МІЖВІДОМЧУ РОБОЧУ ГРУПУ З РОЗРОБКИ ПОЛОЖЕННЯ ПРО РЕГУЛЮВАННЯ ДИТЯЧОГО МОВЛЕННЯ В УКРАЇНІ. ВІДПОВІДНЕ РІШЕННЯ РЕГУЛЯТОРА БУЛО УХВАЛЕНО НА ЗАСІДАННІ 15 ТРАВНЯ Ц.Р.
Національна рада створила Міжвідомчу робочу групу з розробки Положення про регулювання дитячого мовлення в Україні. Відповідне рішення регулятора було ухвалено на засіданні 15 травня ц.р.
Робочу групу створено з метою визначення порядку здійснення наглядових та контрольних функцій Національної ради щодо дитячого телерадіомовлення в Україні, змістових критеріїв дитячих програм та передач, особливостей програмування дитячого мовлення і трансляції аудіовізуальних творів, розрахованих на дитячу аудиторію, на виконання вимог та реалізацію прав, передбачених Конвенцією про права дитини (ЮНЕСКО) та чинним законодавством України.
До складу міжвідомчої робочої групи увійшли 13 осіб, серед них члени Національної ради та керівники структурних підрозділів регулятора, члени Громадської ради при Національній ради, а також, за згодою, представники державних органів та громадських інституцій, керівники телерадіокомпаній. Члени групи, що включені за згодою, мають протягом двох тижнів визначитися із входженням.
Нагадаємо, що проект Положення про регулювання дитячого мовлення двічі був винесений на громадське обговорення і розміщений на веб-сайті Національної ради. Члени Національної ради неодноразово на брифінгах закликали представників громадськості та галузевих об’єднань долучитися до цього процесу та надати свої зауваження і пропозиції. На жаль, телерадіоіндустрія не відгукнулася на цю ініціативу і не надала жодних висновків.
Повторне обговорення тривало з 15 березня до 30 квітня. За цей період отримано ґрунтовні зауваження від Громадської ради при Національній раді та Спілки підприємців Тростянеччини.
Під час одного з інтерв’ю заступник голови Національної ради Лариса Мудрак пояснювала, до чого призводить відсутність чіткого визначення основних дефініцій. «Зараз часто виникає ситуація, коли регулятор здійснює перевірку телерадіоорганізації, в ліцензії якої є дитяче мовлення. І у відповідь на якісь наші претензії, вони кажуть: ось у нас є документальні фільми, ми вважаємо їх дитячими», – зауважила вона.
Ухвалення Положення про дитяче мовлення дасть змогу Національній раді ефективніше виконувати свої регуляторні функції. У ньому будуть визначенні основні терміни, такі як «дитячі програми (передачі)», «програми (передачі) розраховані на дитячу аудиторію», «програми (передачі) за участі дітей» тощо.