Стартували заходи в рамках Всесвітньої конференції з питань свободи преси

09.12.2020

9 грудня розпочалася дводенна Всесвітня конференція з питань свободи преси (WPFC2020), організована Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) за підтримки Королівства Нідерландів. У ній беруть участь голова Національної ради Ольга Герасим’юк і член Національної ради Максим Онопрієнко. Конференція відбувається в онлайн-форматі і присвячена святкуванню Всесвітнього дня свободи преси.

Заходи було розпочато офіційним відкриттям, під час якого до учасників зі всього світу із вітальними словами звернулися Міністр закордонних справ Королівства Нідерландів Стеф Блок і Генеральна директорка ЮНЕСКО Одре Азуле. 

Загалом сьогодні на 5 локаціях відбулося 11 онлайн-заходів.

Темами заходів стали актуальні питання сьогодення, зокрема:

– розслідування вбивств журналістів: успіхи, обмеження і рекомендації;

– різноманіття та інклюзивність у засобах масової інформації і їх забезпечення за допомогою  медіа;

– стан свободи медіа і свободи слова в Білорусі;

‑ медіа та креативність без остраху і залякувань;

– довіра до журналістики у демократичному суспільстві;

– належне регулювання у цифрову епоху в рамках протидії дезінформації, втручанню у виборчі процеси та тероризму;

– глобальні виклики, локальні рішення: відповідь медіа на Covid-19.

Також учасникам презентували церемонію нагородження переможця премії Гільєрмо Кано 2020 року – Всесвітньої премії ЮНЕСКО за внесок у справу свободи преси. Цьогорічним лауреатом премії стала колумбійська журналістка Джінет Бедоя Ліма.

У рамках конференції було представлено інтерактивні матеріали, де місцеві журналісти з усього світу пояснювали, як пандемія впливає на їхню діяльність.

Багато уваги приділялося проблематиці безпеки журналістів, особливо жінок-журналісток, що провадять свою професійну діяльність у важких умовах.