Спортивний телеканал «TRACE Sports Stars» і музичний телеканал «TRACE URBAN» дозволено транслювати в українських кабельних мережах

30.07.2020

30 липня під час засідання Національна рада внесла зміни до переліку іноземних програм, дозволених для ретрансляції, додавши до нього британський спортивний телеканал «TRACE Sports Stars» і французький музичний телеканал «TRACE URBAN». Також зміни стосувалися назв і юрисдикції іноземних програм «MTV Ніts», «MTV Dance» і «MTV Rocks».

До Національної ради надійшло звернення від британської компанії «Trace UK World LTD», яка є правовласником телевізійної програми «TRACE Sports Stars», із проханням внести цю програму до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Компанія надала підтверджувальні документи, зокрема  копію ліцензії на мовлення телевізійної програми «TRACE Sports Stars», видану компанії «Trace UK World LTD» регулятором Ofcom. Заявник поінформував, що телевізійна програма «TRACE Sports Stars» – це спортивний канал, мова мовлення – англійська, французька, російська. Телеканал транслюється різними способами публічної передачі сигналу: супутниковим, кабельними каналами та за допомогою інтернету на територіях багатьох країн світу.

Також до регулятора звернулась французька компанія «Trace Global», яка є правовласником телевізійної програми «TRACE URBAN», із проханням внести її до переліку іноземних дозволених телеканалів. Заявник, зокрема, надав договір між французьким регулятором і компанією «Trace Global» щодо трансляції телевізійної програми «TRACE URBAN». У зверненні зазначалося, що телевізійна програма «TRACE URBAN» – це музичний канал, мова мовлення – англійська, французька. Телеканал транслюється різними способами публічної передачі сигналу: супутниковим, кабельними каналами і за допомогою інтернету на територіях багатьох країн світу.

Обидва заявники гарантують, що програмне наповнення зазначених телевізійних програм, передбачених для ретрансляції на території України, в повністю адаптовано до національного законодавства і відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення. Національна рада, крім аналізу наданих документів, дослідила додаткову інформацію, що була зазначена заявниками, а також інформацію, яка є публічною у формі відкритих даних, у тому числі на офіційних веб-сайтах іноземних державних органів. Провівши моніторинг наданих записів ефіру цих програм щодо дотримання вимог законодавства України та положень Європейської конвенції про транскордонне телебачення, Національна рада не зафіксувала ознак порушень і реклами.

Таким чином, Національна рада вирішила додати іноземні програми «TRACE Sports Stars» (трансляція у форматі HD) і «TRACE URBAN» (трансляція у форматі HD) до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Крім того, Національна ради отримала звернення від ТОВ «Дентос Юроп» як представника компанії «MTV Networks s.r.o.» в Україні стосовно зміни юрисдикції та назви іноземних телевізійних каналів «MTV Ніts», «MTV Rocks» і «MTV Dance». Зокрема, ТОВ «Дентос Юроп» надало засвідчені переклади копій рішень, ухвалених чеською Радою з питань телебачення і радіомовлення (RRTV), щодо надання компанії «MTV Networks s.r.o.» ліцензій на телевізійне мовлення через супутник. Національна рада перевірила представлену інформацію, а також провела моніторинг ефіру цих трьох телеканалів, який не виявив ознак порушень законодавства.

Отже, відтепер у переліку дозволених програм країною-правовласником цих телеканалів зазначено Чеську Республіку, а назви програм змінено на «MTV Rocks International» (ефірний логотип «MTV Rocks»), «MTV Hits International» (ефірний логотип – «MTV Hits»), «сlub MTV».

Віднині Перелік іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України налічує 179 телеканалів.