Складається враження, що ТВі і законність – речі несумісні – Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

19.09.2011

НАЦІОНАЛЬНА РАДА КАТЕГОРИЧНО СПРОСТОВУЄ БУДЬ-ЯКІ ЗУХВАЛІ ТА НЕПРАВДИВІ ЗАЯВИ ТВІ ЩОДО ЦЕНЗУРИ АБО ПЕРЕСЛІДУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ПАРТНЕРІВ КОМПАНІЇ.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення неодноразово наголошувала, що у телеканалу ТВі та всіх інших телерадіоорганізацій були, є і будуть усі законні підстави для розбудови та покращення свого мовлення.

Національна рада звертається до ТВі з проханням припинити pr-маніпуляції і називати речі своїми іменами.

Крім того, Національна рада категорично спростовує будь-які зухвалі та неправдиві заяви ТВі щодо цензури або переслідування регіональних партнерів компанії. ТОВ «Інформаційна ТРК «Схід-плюс» із міста Слов’янська Донецької області, яка є регіональним ретранслятором ТВі, за результатами планової перевірки Національної ради отримала попередження через суттєві відхилення від програмної концепції (знижено з двох до однієї години на добу обсяг власних, вітчизняних, дитячих програм, з дев’яти до восьми годин на добу зменшено кількість фільмопоказу, відсутні культурологічні та науково-просвітницькі програми, з двох до трьох годин на добу зросла кількість інформаційних програм, практично в три рази збільшилася категорія «інше»– реклама, анонси, заставки тощо). Також у компаніїнемає дозволу на експлуатацію передавача, що є жорстким порушенням закону. Крім того, у травні 2008 року компанія вже отримувала попередження Національної ради.

Підтвердженням неправдивості слів ТВі є, наприклад, той факт, що на засіданні 7 липня 2010 року Національна рада продовжила дію ліцензії харківського регіонального партнера ТВі–компанії «Simon»,тому щовона не порушує українського законодавства і умов власної ліцензії.

Складається враження, що ТВі і законність–речі несумісні, оскільки телеканал, не зважаючи на рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про анулювання додатків до своєї ліцензії, заявляє про продовження ефірного мовлення, а також підтримує телеорганізацію, яка жорстко та неодноразово порушувала українське законодавство.

Довідка: З 1 вересня ц.р. за різні порушення булооголошено 10 попереджень регіональним телерадіоорганізаціям.