Національна рада вивчає можливість використання програмного забезпечення зі штучним інтелектом для моніторингу поширення російської пропаганди, дискримінації і мови ворожнечі. 7 листопада відбулася зустріч зі спеціалістами компанії Trollrensics, де фахівці медіарегулятора знайомилися з платформою і програмним забезпеченням, які вона пропонує. Зустріч була організована за допомогою Ради Європи.

Моніторинг медіасфери є одним з основних завдань Національної ради. Останні майже 10 років вкрай актуальною стала тема поширення російської пропаганди і дискримінації, а також загострилося питання розповсюдження мови ворожнечі. Медіарегулятор регулярно моніторить телевізійне мовлення пропагандистських каналів, вебсайти російських ЗМІ. Дезінформація і пропаганда, однак, проторували собі найрізноманітніші шляхи поширення, і кількість таких повідомлень в інформаційному просторі, а особливо в соціальних мережах, дуже велика. Допомогти аналізувати такі матеріали і виявляти джерело їх походження може спеціальне програмне забезпечення.
Крім того, висновки, що зроблені на основі моніторингів російських ЗМІ, Національна рада надсилає іншим органам, що можуть використати цю інформацію у правовому полі.
На зустрічі представники компанії розповіли про можливості, які дає її платформа. Так, вона працює з великими масивами даних, виявляє, звідки походить матеріал, розрізняє несправжнє фото, наприклад, створене за допомогою штучного інтелекту, аналізує відеоряд, транскрибує тощо. За словами Роберта ван дер Ноордаа, це програмне забезпечення було спеціально розроблене для аналізу російської дезінформації, адже «дивні акаунти» у соцмережах – ферми тролів – він помітив ще у 2013 році.
Одна з останніх робіт дослідників – аналіз мови ворожнечі щодо українців на замовлення Ради Європи. Зроблений звіт незабаром буде оприлюднений на сайті РЄ.
Сторони домовилися ближче ознайомитися із принципами роботи платформи на прикладі певних запитань.