«Шляхом Великого Кобзаря» – творчий проект під такою назвою реалізовано телерадіоорганізаціями Сумської області

12.03.2013

В основі програм – історичні факти про перебування Тараса Шевченка на Сумщині, подані в поєднанні з озвученням в ефірі його літературних творів.

У радіопередачі «Шевченко і Глухів», підготовленій студією місцевого мовлення «Радіо Глухів», йдеться про відвідини великим поетом цього міста в 1844 році та 1845–1847 роках під час його першої і другої подорожей Україною. Цей матеріал ілюстровано уривками з автобіографічної повісті «Капітанша», в якій описано враження від незабутніх зустрічей у Глухові.

Літературна радіоокомпозиція «Кобзарева дума», що запропонована слухачам міськрайонною студією «Ромен», розповідає про поїздку Шевченка до міста Ромнів та Іллінського ярмарку. У цій передачі також використано твори, що з’явилися після відвідин поетом міста у 1845 році. Про Ромни він згадує не лише в «Щоденнику”, а й у низці творів – поемах «Великий льох», «Княжна», повісті «Наймичка».

«Ой на горі ромен цвіте» – цей вірш написав Тарас Шевченко в селі Лифиному Лебединського району під час третьої подорожі Україною в 1859 році. В однойменній передачі, розміщеній в ефірі міськрайонного радіомовлення «Світанок», йшлося про зустрічі Шевченка з місцевими шанувальниками його поетичного слова і малярського хисту. Неповторна природа цього краю надихнула українського Кобзаря на написання нових поетичних творів і створення неповторних пейзажних малюнків цього живописного краю.