Шляхом міжнародного співробітництва

24.09.2012

Питання транскордонного співробітництва, зокрема й у сфері електронних і друкованих засобів масової інформації, обговорили учасники міжнародної науково-практичної конференції «Від регіонального добросусідства – до міжнародного партнерства», проведеної у рамках святкування Дня європейської співпраці.

З 21 до 23 вересня 2012 року цей захід проходив у спортивно-оздоровчому таборі «Гарт» у Шацьку, куди прибули майже 50 журналістів з прикордонних областей Білорусі, Польщі й України.

Виступаючи на конференції, представник Національної ради у Волинській області Степан Родич охарактеризував роботу та перспективи розвитку регіональних і місцевих телерадіоорганізацій. Особливий наголос було зроблено на впровадженні наземного ефірного цифрового телемовлення.

Він зазначив, що нині в 6 населених пунктах області введено в дію передавачі ефірного мовлення стандарту DVB-T2. Це дає можливість мешканцям Волині приймати 24 загальнонаціональних і 2 регіональних телепрограми цифрового формату MPEG-4 в багатоканальних мережах МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5. На нинішньому етапі ці програми доступні для прийому майже в 75% населених пунктах області. Повністю вирішити питання забезпечення прикордонних населених пунктів області вітчизняними телепрограмами можна завдяки встановленню передавачів цифрового мовлення на збудованих вежах у Ратнівському та Камінь-Каширському районах. Саме на це і спрямовані зусилля виконавчої влади Волині.

Польські телевізійники, які працюють в аналоговому й цифровому стандарті DVB-T, не приховували здивування, що Україна застосувала найновішу технологію поширення та прийому цифрового телесигналу.

Досить плідною була дискусія про перспективи транскордонної співпраці між телерадіоорганізаціями трьох прикордонних областей. І польські, і білоруськи учасники підтримали пропозицію генерального директора Волинської ОДТРК Ольги Куліш про розробку концепції з обміну телевізійними програмами, в яких поширюватиметься інформація про цікавих людей у різних сферах життя, трудові здобутки працівників промислових та аграрних підприємств тощо.

Редактор Люблінськогого телебачення Юстина Колодзейчик висловила занепокоєння, що з реалізацією цього проекту в них можуть виникнути часові проблеми, адже їхній підрозділ входить до структури телебачення Польщі і має в ефрі лише 4 години власного мовлення на добу, тоді як колеги з Волинської ОДТРК працюють цілодобово.

У роботі міжнародної науково-практичної конференції також взяли участь і виступили голова Волинської обласної державної адміністрації Борис Клімчук, Генеральний консул України у Любліні Владислав Каневський, консул Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Кшиштоф Савіцький, голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко.