Ще трьом провайдерам програмної послуги призначено позапланові перевірки

20.02.2020

Національна рада на засіданні 20 лютого ухвалила рішення про призначення позапланових виїзних перевірок трьом провайдерам програмної послуги − ТОВ «ТРК «Кабельне телебачення», м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл., ПП «ТЕЛЕ-КОМ», м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл. і ТОВ «Орбіта», м. Миргород Полтавської обл. − через виявлені ознаки порушень умов ліцензій і чинного законодавства.

 Позапланові перевірки ТОВ «ТРК «Кабельне телебачення» і ПП «ТЕЛЕ-КОМ», оскільки вони ретранслювали телеканали, що не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, що є ознакою порушення частини другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Крім того, моніторингом діяльності ПП «ТЕЛЕ-КОМ» зафіксовано, що провайдер не дотримувався загальної концепції добору програм для ретрансляції, що є ознакою порушення пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженого рішенням Національної ради від 28.12.2011 № 2979, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.03.2012 за № 351/20664 (із змінами). 

А ТОВ «ОРБІТА» надавало універсальну програмну послугу не в повному обсязі, що є ознакою порушення частини дев’ятої статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Після проведення позапланових перевірок і з’ясування усіх обставин Національна рада ухвалить рішення щодо кожного із ліцензіатів.

Крім того, регулятор на цьому засідання, розглянувши результати позапланових перевірок, застосував санкції до 17 провайдерів програмної послуги.