Ще 19 вільних радіочастот буде виставлено на конкурс Національної ради

22.12.2021

У зв’язку з наявністю вільних радіоканалів Національна рада 22 грудня  ухвалила рішення  оголосити конкурс для розвитку місцевого радіомовлення. На нього будуть запропоновані частоти у 19 населених пунктах України.  Також були затверджені конкурсні умови.

На конкурс буде виставлено 19 вільних FM-частот в 11 областях України, зокрема у Миколаєві, Вапнярці Вінницької області, Новограді-Волинському Житомирської області, Рогатині Івано-Франківської області, Новоайдарі, Петропавлівці і Щасті Луганської області, Жидачеві і Турці Львівської області, Балті Одеської області, Дубровиці і Стариках Рівненської області, Бучачі (Підзамочок), Кременці, Ланівцях і Постолівці Тернопільської області, Дворічні Харківської області, Новій Каховці і Новотроїцькому Херсонської області.

Вимогами до програмної концепції мовлення передбачено, що в загальному обсязі власного мовлення не менше як 15% усіх передач мають становити передачі місцевої тематики – інформаційного й освітнього спрямування. Також дозволяється ретрансляція програм Суспільного мовлення і програм Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України («Армія FM – військове радіо»). Передачі в ефірі  радіокомпаній, які мовитимуть на цих частотах, мають вестися лише українською мовою.

Граничний обсяг мовлення – 24 години на добу. Запропонована потужність, з якою мовитимуть радіостанції, − від 0,01 до 0,1 кВт.

Грошовий внесок, який сплачують телерадіоогранізації як конкурсну гарантію, може бути повернутий згідно із заявою до завершення прийому документів.

Оголошення про початок конкурсу незабаром буде опубліковане в газеті «Голос України». Із переліком частот і конкурсними умовами можна буде ознайомитися в рішеннях Національної ради.