Сформовано Громадську комісію з оцінки документів громадських об’єднань для їх участі в обранні члена Наглядової ради НСТУ у сфері фізичного виховання та спорту

14.01.2021

Для забезпечення процесу переобрання членів Наглядової ради АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Національна рада 14 січня ухвалила кілька рішень. Зокрема, затверджено склад Громадської комісії з питань проведення конференції громадських об’єднань та асоціацій у сфері фізичного виховання та спорту, а також обрано голів лічильних комісій шести конференцій, які відбуватимуться за участі громадських об’єднань у сферах освіти та науки, забезпечення прав національних меншин, захисту інтересів дітей та молоді, захисту прав осіб з особливими потребами, фізичного виховання та спорту, творчій сфері.

У зв’язку з повторним проведенням Конференції у сфері фізичного виховання та спорту Національна рада 10 грудня 2020 року затвердила Календарний план її підготовки та проведення.

Для здійснення громадського контролю за процесом обрання Наглядової ради НСТУ відповідно до розділу ІІІ Порядку проведення конференцій утворюється Громадська комісія. Її завдання – оцінка відповідності об’єднань вимогам, визначеним Законом «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». За результатами проведеної оцінки Громадська комісія вносить відповідні рекомендації Національній раді. До складу комісії входять не більше ніж по 3 представники від Громадських рад при 6 державних органах.

Формування Громадської комісії тривало у період із 16 грудня 2020 року по 14 січня 2021 року. У цей час Національна рада звернулася до визначених Громадських рад. Кандидатів до складу Громадської комісії делегували

  • громадська рада при Держкомтелерадіо: Ольга Большакова, Наталія Клітна, Олександр Човган;
  • громадська рада при Міністерстві молоді і спорту: Маріанна Зварич, Євген Ковальський, Олег Мажуго;
  • громадська рада при Національній раді: Олена Андрієнко, Сергій Бойко, Олександр Борисенко.

Оскільки в Міністерстві культури та інформаційної політики, Міністерстві освіти і науки України й Міністерстві розвитку громад та територій України наразі триває процес обрання нових складів громадських рад, представників  від них до Громадської комісії не делеговано.

Також сьогодні регуляторний орган ухвалив обрати головами лічильних комісій конференцій з обрання членів Наглядової ради НСТУ у 6 сферах членів Національної ради Олену Ніцко і Тетяну Руденко. Згідно з Порядком проведення конференцій лічильна комісія здійснює підрахунок рейтингових балів кандидатів, зазначених у бюлетенях, задля визначення переможця конференції. До неї входить член Національної ради і два представники громадських об’єднань, які братимуть участь у конференціях.

Нагадаємо, відповідно до Календарних планів у період із 25 січня по 5 лютого заплановано проведення конференцій з обрання членів Наглядової ради НСТУ у сферах освіти та науки, забезпечення прав національних меншин, захисту інтересів дітей та молоді, захисту прав осіб з особливими потребами, творчій сфері. У період із 23 по 26 березня відбудеться конференція з обрання члена Наглядової ради НСТУ у сфері фізичного виховання та спорту.