Сергій Костинський взяв участь в обговоренні найперспективніших напрямів співпраці України і Норвегії

09.03.2017

7 березня член Національної ради Сергій Костинський взяв участь у зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Норвегії в Україні Уле Т. Хорпестадом, на якій також були присутні Міністр інформаційної політики Юрій Стець, Державний секретар МІП Артем Біденко і від норвезької сторони – перший секретар Посольства Сігбйорн Літланд. Сторони  представили позиції  двох країн для налагодження тісніших взаємовідносин у медіа-сфері.

Значну увагу під час обговорення було приділено питанням вітчизняної інформаційної сфери, зокрема відновленню мовлення українських телерадіоорганізацій на тимчасово окупованих територіях, реформі системи іномовлення, захисту прав журналістів тощо.

Сергій Костинський ознайомив норвезьких представників із діяльністю і завданнями регулятора сфери електронних медіа України. Він висловив пропозицію посилити співпрацю в обміні інформаційним продуктом між двома країнами і сприяти налагодженню спільного кіновиробництва. «Українсьий ринок, як ніколи, відкритий для норвезьких телеканалів і телерадіоконтенту. Але одним із найбільш перспективних напрямів співробітництва між обома країнами може стати спільне виробництво фільмів і серіалів», – висловився він.

Також під час зустрічі увагу було приділено цифровому мовленню. Оскільки Норвегія цього року переходить уже на цифрове радіо, говорили про можливість передачі Україні аналогових передавачів, що стало б помітною допомогою у відновленні мовлення на території проведення АТО.