Сергій Костинський: Українські радіостанції готові до збільшення квоти української мови в ефірі ще на 5%

05.09.2018

Результати моніторингу ефіру загальнонаціональних, регіональних і місцевих FМ-радіостанцій щодо частки трансляції україномовних пісень та ведення передач державною мовою свідчать про те, що всі мовники виконують цю норму закону. Член Національної ради Сергій Костинський під час прес-конференції 5 вересня також запевнив, що радіостанції готові до чергового підвищення квоти.

Національна рада звершила своє завдання із забезпечення виконання радіостанціями квот української мови в ефірі, зауважив Сергій Костинський.  На його переконання, вітчизняна індустрія – радіоіндустрія, музична індустрія – готові до збільшення квоти ще на 5%. «І це пройде без ексцесів, дуже спокійно. І мало того, за повної підтримки українського суспільства», – констатував він.

Член Національної ради нагадав, що з 8 листопада відповідно до вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення» обов’язкова частка звучання пісень українською мовою зросте до 35%, а частка ведення передач – до 60%.

За його словами, нині усі радіостанції спокійно виконують квоти. І вже не чути жодних зауважень чи критичних висловлювань щодо закону і неможливості його виконувати. Про це свідчать і дані щодо накладання штрафів Національною радою за порушення цих норм законодавства. У першому півріччі цього року лише три компанії припустилися такої помилки. Тоді як за весь час дії квот на радіо – із 8 листопада 2016 року – було застосовано 20 штрафних санкцій.

«Усі порушення, з якими ми стикалися, не були зумисними, вони стосувалися технічних помилок – не правильно розрахували квоти, не правильно розрахували кількість пісень. Цього року таких помилок стало набагато менше», – повідомив Сергій Костинський.

Наступним завданням, яке ставить перед собою Національна рада, – забезпечити виконання українськими телекомпаніями норми закону про частку державної мови на телебаченні. «Українська мова буде представлена в ефірі всіх телерадіоорганізацій – загальнонаціональних мовників, регіональних і місцевих», – переконаний Сергій Костинський.