Сергій Костинський розповів журналістам Дніпропетровщини про результати роботи Національної ради з розвитку радіомовлення в Україні

11.06.2019

10 червня член Національної ради Сергій Костинський зустрівся з журналістами друкованих, інтернет-видань, а також електронних медіа Дніпропетровської області. У розмові йшлося про проекти Національної ради, зокрема з розвитку радіомовлення в Україні, а також розбудови українського телерадіомовлення в Донецькій, Луганській і Херсонській областях. Захід відбувся в рамках прес-туру, організованого для журналістів ГО «Український кризовий медіа-центр».

 Сергій Костинський розповів про такі проекти Національної ради, як «Мовлення громад», «Цифрове радіомовлення України», «Розвиток мереж Суспільного мовлення», «Розбудова українського радіомовлення на прикордонних територіях України» і проект, який реалізується в рамках роботи міжвідомчої Комісії при Міністерстві інформаційної політики – «Розбудова українського телерадіомовлення на територіях з особливим режимом мовлення». 

 «Разом із Концерном РРТ ми організували цифрове радіомовлення в «європейському» стандарті DAB+ у Києві та плануємо розвивати цю мережу в інших містах України. Потужно розбудовуємо місцеве радіомовлення, хоча ще чотири роки тому ніхто не вірив, що це можливо. Разом із Міністерством інформаційної політики, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій, КРРТ, Українським державним центром радіочастот розвиваємо мережі українського телерадіомовлення на сході та на межі з Кримом», – сказав Сергій Костинський.

 За словами члена Національної ради, починаючи із 2014 року регуляторний орган замовив в УДЦР прорахунок 1168 FM-частотних присвоєнь в обласних центрах, у невеликих містечках і селах, а також у прикордонних районах і на територіях з особливим режимом мовлення – в Донецькій, Луганській областях і на півдні Херсонської області. 

 За цей період Національна рада отримала у використання 449 частотних присвоєнь. Найбільшу кількість з них – 106 – отримали 86 місцевих радіостанцій, на другому місці – Національна суспільна телерадіокомпанія України, яка отримала 97 FM-частот, на третьому місці – регіональні мовники – 65, на четвертому – загальнонаціональні мережі – 26.

 Сергій Костинський зазначив, що завдяки сфокусованій роботі Національної ради над розвитком українського радіомовлення на межі з тимчасово окупованими територіями в першу трійку областей, які отримали найбільшу кількість частот серед усіх регіонів України, увійшли Донецька – 52 додаткові FM-частоти, Луганська – 45 та Херсонська області – 31 частота. 

 Серед головних нововведень, які запровадила Національна рада упродовж останніх років, став розвиток форматного радіомовлення. 

 «Завдяки ініціативам регулятора на вітчизняному ринку з’явилися такі формати, як «100% української мови й пісні», «військово-патріотичне мовлення», «джазове радіо» та найголовніше – «мовлення громад», яке передбачає створення радіостанціями новин і передач місцевого спрямування», – пояснив Сергій Костинський.

За словами члена Національної ради, головними завданнями, які стоять перед регуляторним органом цього року, на його думку, є розвиток DAB+, мереж місцевих радіостанцій, військово-патріотичного, громадського та Суспільного мовлення.

«Впевнений у тому, що сьогодні Національна рада має забезпечити подальший розвиток мереж, передусім радіостанцій Національної суспільної телерадіокомпанії України», – сказав С. Костинський.