Секретаріат Ради Європи готує звіт про стан дотримання прав людини на тимчасово окупованих територіях України

12.04.2024

11 квітня представники Секретаріату Ради Європи відвідали з візитом Національну раду. Зустріч відбулася з огляду на підготовку ними звіту Генерального секретаря Ради Європи щодо стану дотримання прав людини на тимчасово окупованих територіях України. Медіарегулятор представляли голова Національної ради Ольга Герасим’юк, перший заступник голови Валентин Коваль, член Національної ради Максим Онопрієнко і представник регулятора в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі Володимир Ляшенко, працівники апарату.

Звіт, над яким зараз працюють представники Ради Європи, має висвітлити вплив російської агресії на права людини на тимчасово окупованих територіях України. Попередні два роки він охоплював лише територію Автономної Республіки Крим, а цього року вперше зачепить ще й східні та південні території України. За словами Катаріни Нєдєльковіч, радниці директора Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, документ  зосередиться на правах свободи слова, отримання й розповсюдження інформації. Також звіт буде представлений Комітету Міністрів Ради Європи і слугуватиме основою для ухвалення ним подальших рішень.

Звіт охоплюватиме період із березня 2023 року й до тепер.

Члени Національної ради ознайомили делегацію з діяльністю медіарегулятора в питаннях, що цікавили представників Ради Європи. Розповіли про ситуацію з мовленням на тимчасово окупованих територіях, порушення прав українських громадян на інформацію, спроби росії на міжнародному рівні через використання нових термінів (так звані частоти на територіях з невизначеним статусом) захопити український частотний спектр, вплив агресора на супутникове українське мовлення і мовлення на прикордонних територіях.

Йшлося також про те, як медіарегулятор досліджує російські медіа – їхню наявність у просторі та поширювані ними наративи.

Національна рада на прохання європейських колег надасть усю необхідну інформацію, до того ж для кращого розуміння ситуації дані будуть надані ще й за більш широкий період.