СБУ затримала блогера, який оприлюднив відео обстрілу Бурштинської ТЕС

20.10.2022

Працівники Служби безпеки України повідомили про затримання блогера, який поширив у своєму телеграм-каналі відео обстрілу Бурштинської ТЕС на Івано-Франківщині. Блогер відзняв на відео наслідки влучань ракет по згаданому об’єкту критичної інфраструктури й задля збільшення кількості підписників розмістив його у своєму телеграм-каналі.

Опубліковане відео підхопив телеграм-канал з мільйонною аудиторію. Через 7 хвилин результати обстрілу вже були у російських пропагандистів.

«Вороги враховують інформацію з відкритих українських джерел при плануванні своїх дій», – пояснили в СБУ.
Служба безпеки України вкотре наголошує, що соціальні мережі моніторять не лише російські блогери-«воєнкори», а й кадрові військові. І українці мають про це пам’ятати.

Затриманий блогер, як з’ясували працівники СБУ, не є коригувальником і не мав наміру сприяти ворогові. Після спілкування зі спецслужбою він усвідомив, що відео влучань можуть бути використані рф для коригування точності ударів.

Національна рада разом зі Службою Безпеки України вкотре нагадують про заборону знімати та оприлюднювати відео та фото наслідків влучень ворожих ракет і дронів по військових об’єктах та цивільній критичній інфраструктурі. Коригування ворожого вогню є злочином і карається законом.