Розвиток інформаційного простору Полтавщини охарактеризовано як позитивний

19.09.2011

23 грудня 2010 року під час засідання колегії Полтавської обласної державної адміністрації серед інших розглянуто питання про стан свободи слова у Полтавській області. Із доповіддю виступив начальник головного управління внутрішньої та інформаційної політики Микола Перепелиця.

Стан інформування громадськості про дії влади, забезпечення свободи слова, розвитку інфраструктури друкованих та електронних ЗМІ охарактеризовано позитивно. Практично всі регіони Полтавщини покриті ефірним сигналом телерадіоорганізацій місцевого мовлення. Левова частка припадає на ОДТРК «Лтава». Кількість радіоточок проводового радіо, хоч і зменшується (зараз вона складає близько 140 тисяч), проте поки що цей вид мовлення загалом не здає позицій і є значущим для області.

Останнім часом збільшилася кількість виступів представників влади у ЗМІ, розвиваються інтернет-видання, у тому числі офіційні сайти ОДА та її структурних підрозділів. Як завдання на майбутнє визначено більш активну співпрацю влади всіх рівнів із журналістами та ініціювання відкриття нових спеціальностей для підготовки фахівців медіаcфери у полтавських вузах.

Було також наголошено, що з весни нинішнього року не було жодного звернення до ОДА щодо утисків свободи слова. Під час виборчої кампанії не було подібних звернень і до судів. Усі кандидати мали змогу висловити свої погляди та оприлюднити виборчі програми.

На засідання колегії було запрошено журналістів, керівників ЗМІ. Питання розвитку інформаційного простору та свободи слова розглядатимуться в області регулярно, повідомляє представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області Ліля Миронович.