У сфері телерадіомовлення Туреччини введено в дію систему «Розумні позначки». Система насамперед покликана інформувати та рекомендувати батькам, яку телепрограму чи фільм варто дивитися дітям. Робота з впровадження системи розпочалася ще 2001 року, коли провідні фахівці з психології та соціології вищих навчальних закладів розпочали вивчати європейський досвід із цього питання. Було вирішено адаптувати під турецькі реалії нідерландську систему, розроблену Нідерландським інститутом класифікації аудіовізуальних медіа (NICAM).
23 квітня 2006 року, в національний День захисту дітей, було розпочато практичне застосування системи. Модель «Розумні позначки» має дві основні мети – впровадження системи, котра дає інформацію батькам щодо захисту дітей від негативного впливу інформації, та адаптація внутрішнього законодавства в питаннях захисту дітей до норм Директиви ЄС про аудіовізуальні медіа-послуги.
У системі турецьких позначок три позначки із семи – це обмеження за змістом: жахи/насильство; еротика; негативний вплив інформації (дискримінація, зловживання алкоголем і тютюном, не літературна мова або лайка). Інші чотири позначки – це обмеження за віком: для всіх вікових груп; для дітей старших 7 років; старших 13 років; старших 18 років.
Із самого початку система була добровільною для впровадження телерадіоорганізаціями, але після набрання чинності нового закону про телерадіомовлення система стала обов’язковою. На разі в системі «Розумні позначки» закодовано 35000 програм, і робота активно триває.
Робоча поїздка делегації Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до Турецької вищої ради з питань радіо і телебачення, що тривала з 7 по 9 грудня 2011 року, стала можливою завдяки підтримці та забезпеченню спільної програми Європейського Союзу і Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі».