Розширення мовлення на Івано-Франківщині

18.09.2018

Місцева радіомовна компанія «Сяйво», якій днями виповнився 21 рік, розширила своє покриття ще на два населені пункти Івано-Франківщини. Так, відповідно до ліцензії Національної ради, радіо «Сяйво» (м. Коломия) розпочало мовити в селі Гарасимів Тлумацького району на частоті 100,7 МГц та у селі Річка Косівського району на частоті 102,8 МГц.  

Формат радіостанції – музично-розважальний, в ефірі наявні соціально важливі програми, кількість україномовних пісень  перевищує 65 відсотків. Дотепер ця місцева компанія мала змогу мовити тільки у Коломийському районі, нині сигнал поширюється ще на два райони області, де раніше взагалі не було FM-мовлення.

Наразі в ефірі Івано-Франківщини можна слухати 23 FM-радіостанції, з них 11 місцевих і 12 мережевих мовників.

Можливості розширення місцевого радіомовлення та перспективи багатоканального телебачення обговорюються також і в Надвірнянському районі Івано-Франківщини. Під час зборів ради засновників Телерадіокомпанії «Надвірна», яка наразі є єдиним місцевим мовником у Надвірнянському районі, і колектив компанії, і засновники висловили зацікавленість у збільшенні локального мовлення. Адже після відключення ефірного аналогового телебачення кількість телеканалів тут зменшилася до двох, а ефірного радіомовлення взагалі немає. Тому, аби забезпечувати доступ населення до місцевого інформаційного продукту та повідомляти людей про виникнення надзвичайних ситуацій ТРК «Надвірна» має намір збільшувати як телевізійне покриття, так і запровадити малопотужне ФМ-мовлення, що реалізується проектом Національної ради «Мовлення громад».