Розроблено нову редакцію Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг

19.09.2011

На засіданні Національної ради 14 липня 2011 року було розглянуто та погоджено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг».

Для розробки цього проекту була створена міжвідомча робоча група, в яку входили також фахівці Національної ради. Вони брали активну участь у заходах (нарадах, круглих столах), які проводилися Національною комісією з питань регулювання зв’язку України, для узгодження позицій щодо деяких положень. Окрім НКРЗ та Національної ради, до обговорень цих питань долучилися представники Антимонопольного комітету України, Держкомтелерадіо, Асоціації «Телекомунікаційна палата України» та інші. Всі зацікавлені організації мали змогу висловити свої пропозиції.

«Позиція Національної ради щодо врегулювання питань телерадіомовлення була врахована. На сьогодні у нашого регуляторного органу не має суттєвих зауважень до проекту Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг», – заявив під час брифінгу, що відбувся по закінченню засідання, голова Національної ради Володимир Манжосов.

Варто нагадати, що чинна Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг» від 9 серпня 2005 року № 720 суперечить існуючій редакції Закону України «Про телебачення і радіомовлення», нова редакція якого набула чинності 1 березня 2006 року. У нинішній редакції Правил НКРЗ та Національна рада спробували максимально врахувати вимоги законодавства для врегулювання відносин при наданні та отримання телекомунікаційних послуг для потреб телерадіомовлення.