Розпочав роботу третій локальний мультиплекс на Прикарпатті

25.11.2022

У місті Калуші Івано-Франківської області розпочав роботу третій локальний багатоканальний мультиплекс на Прикарпатті. Конкурс на мовлення у цьому мультиплексі відбувся 28 жовтня минулого року. Право мовити на 43-му ТВК здобули три компанії: Комунальне підприємство Державна студія «Калуське міське телебачення» («КМТ»), м. Калуш, Комунальне підприємство «Калуська районна телерадіоорганізація «Незалежність» Калуської районної ради («Незалежність»), м. Калуш, і ТОВ «ТРК 3-студія» («3 tv») м. Івано-Франківськ.

Таким чином, запустилися усі три передбачені для Івано-Франківщини мультиплекси. Цей мультиплекс у Калуші був одним із прорахованих для того, щоб місцеві телекомпанії могли завершити перехід на цифрове мовлення.

Одразу усі місцеві телекомпанії-переможці конкурсу розпочали багатоканальне телевізійне мовлення. Одночасно з початком роботи мультиплексу «Калуське міське телебачення» припинило аналогове мовлення в м. Калуші на 32 ТВК. Це був єдиний мовник із трьох, який досі мовив в аналозі.

Місцеві мовники показують в ефірі власні передачі, а також транслюють марафон «Єдині новини».

На початку грудня 2022 року, як стверджує оператор телекомунікацій локальних мультиплексів Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, розпочне роботу ще один локальний телевізійний мультиплекс, – у місті Івано-Франківську. Завдяки цьому відбудеться повний і остаточний перехід Прикарпаття від аналогового до цифрового телемовлення.